بهره‌مندی بیش از ۱۰هزار نفر از آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

۲۸ اسفند
0

رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری بیش از ۱۰ هزار نفر از آموزش‌های عمومی و تخصصی کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری بهره‌مند شدند.

وحید خلیلی اردلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه چهارمحال و بختیاری ضمن اعلام رشد قابل توجه فراگیران آموزش‌های کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی استان، به تشریح فعالیت‌های انجام شده معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی این واحد استانی در سال جاری پرداخت.

وی به تفکیک زیر به معرفی توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و بررسی عملکرد سال ۱۳۹۴ و همچنین رشد تعداد فراگیر نسبت به سال گذشته و تدوین دوره‌های جدید معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری پرداخت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: تلاش شده تا ضمن ارائه گزارشی کوتاه و کامل، زمینه آشنایی مردم و مسئولین استان با این فعالیت‌ها فراهم آید و حرکتی نو در راستای ایجاد تمهیدات لازم برای استفاده از فرصت‌های موجود به منظور گسترش همکاری‌ها و مشارکت با هدف عملیاتی نمودن هر چه بیشتر توانمندی های آموزشی این نهاد انقلابی فراهم شود.

به گفته وی، عملکرد حوزه معاونت آموزشی واحد به شرح ذیل است:

الف) اخد مجوز و تدوین ۷۰ رشته مجازی و تقویت این شیوۀ نوین آموزشی.

ب) دریافت مجوز جدید استانی و آموزش حدود ۱۷۰۰ نفر از کارکنان محترم دولت در چندین رشته تخصصی کوتاه مدت و بنا به نیاز ادارات استان و عقد قرادرادهای جدید که نسبت به سال گذشته رشدی بالغ بر ۱۷۰% درصد داشته است.

پ) اخذ مجوز برگزاری ۶۵ عنوان دوره تخصصی کوتاه مدت جدید از معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی کشور که از این دوره‌ها ۳۳ دوره اجرا شده است و ۳۲ دورۀ دیگر در سال آتی اجرا خواهد شد.

ت) افزایش ۵۰% درصدی فراگیران دوره‌های آزاد ترم زمستان ۱۳۹۴ نسبت به زمستان ۱۳۹۳

ث) آموزش فراگیران ثبت نام شده در دوره کمک پرستاری و تجهیز کلاس‌های آموزشی و امکانات کمک آموزشی متناسب با دوره مذکور.

ج) تجهیز و نوسازی، جابجایی و بهبود فضاهای فیزیکی و ساماندهی وضعیت شهریه‌ها و حق التدریس‌های استادان گرامی این حوزه

چ) تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده و با شیوه های نوین در سطح استان

رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد، کل فراگیران آموزش داده شده در مراکز آموزش تخصصی کوتاه مدت در سال ۱۳۹۴ بیش از ده هزار (۱۰٫۰۰۰) نفر بوده که این آموزش‌ها در دو قالب آموزش فراگیران آزاد و آموزش کارکنان محترم دولت انجام گرفته است.

لازم بذکر است آموزش فراگیران آزاد در هشت گروه آموزشی شامل آموزش دوره‌های، پزشکی، فنی مهندسی، فرهنگ و هنر، اشتغال و کارآفرینی، زبان‌های خارجه، علوم انسانی، کامپیوتر و آموزش‌های مجازی بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code