رضایت ٩۵ درصدی شهروندان از خدمات بانک شهر از ابتدای تعطیلات

۰۶ فروردین
0

مدیرعامل بانک شهر گفت: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته با تلاش بی‌وقفه مجموعه بانک شهر در خدمات‌دهی به شهروندان از آغاز تعطیلات سال نو تاکنون، بیش از ۹۵درصد مراجعه کنندگان از این خدمات، اعلام رضایت کردند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، حسین محمدپورزرندی، در این خصوص خاطرنشان کرد: از هیچ‌گونه تلاشی برای تحقق شعار سال جاری با عنوان “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” و کسب رضایت شهروندان فروگذار نخواهیم کرد.

وی افزود: امیدواریم تا در سال جدید با تلاش بیشتر مجموعه بانک شهر گام‌های بلندی در زمینه جلب رضایت مضاعف شهروندان در سراسر کشور برداشته شود و بیش از پیش خدماتی در شأن مشتریان این بانک به آنان ارائه شود.

بر این اساس، بانک شهر در تعطیلات نوروز علاوه بر معرفی شعب کشیک، به صورت شبانه‌روزی از طریق پیشخوان‌های شهرنت نیز در سراسر کشور به ارایه خدمات می‌پردازد.

پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر، در دو قالب به صورت ۲۴ساعته و برخی نیز صرفا تا ساعت ۲۴ ، همه روزه امکان دریافت خدماتی از قبیل برقراری ارتباط با همکاران بانک در شعبه مجازی از طریق دستگاه خودبانک ( VTM)، افتتاح حساب، صدور آنی کارت هدیه، استفاده از خدمات دستگاه‌های خودپرداز و خوددریافت و … را فراهم کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code