ژاوی: انگلیس بخت نخست قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ است

۰۷ فروردین
0

هافبک سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا معتقد است انگلیس شانس نخست قهرمانی در رقابت های یورو ۲۰۱۶ محسوب می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، رقابت های جام ملت های اروپا اواخر خرداد در فرانسه آغاز می شود و در دیدار افتتاحیه میزبان باید برابر رومانی به میدان برود. انگلیس یکی از تیم های این دوره است که با شایستگی تمام دیدارهای مقدماتی خود را با پیروز پشت سر گذاشت و به عنوان اولین تیم راهی این رقابت ها شد. البته از آخرین قهرمانی این تیم در یک تورنمت مهم که در سال ۶۶ به دست آمد سال ها می گذرد و هواداران فوتبال به موفقیت سه شیرها (لقب انگلیس) بدبین هستند.

ژاوی – هافبک و کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا – معتقد است که تیم ملی فوتبال انگلیس بخت نخست قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ است. او درباره این موضوع گفت: به نظرم انگلیس بخت نخست قهرمانی در یورو است. آنها شانس زیادی برای موفقیت دارند. ما نیز در تیم ملی اسپانیا قبل از اینکه به اولین قهرمانی خودمان برسیم فشار زیادی را تحمل می کردیم و عادت کرده بودیم تا یک چهارم نهایی صعود کنیم و حذف شویم که در نهایت توانستیم این طلسم را بشکنیم. به نظرم انگلیس نیز همین شرایط را دارد. آنها نیز با نسل طلایی خود یعنی لمپارد، جرارد، اسکولز و بکام این دوران را تمام کردند و اکنون شانس خوبی برای موفقیت دارند.

او در ادامه گفت: بازیکنان جوان و خوب زیادی در تیم ملی انگلیس هستند. بازیکنانی چون دلی علی، هری کین و استرلینگ و جوانانی که در لسترسیتی فوق العاده بودند بسیار باکیفیت و در عین حال جوان هستند. انتظار قهرمانی از آنها نیست و به همین خاطر فشار از روی آنها برداشته است و به نظرم همین عامل باعث موفقیت آنها در یورو می شود.

ژاوی ۳۶ ساله که در تیم السد قطر توپ می زند در پایان درباره تیم ملی کشورش گفت: دلیلی نیست که اسپانیا نتواند سومین قهرمانی پی در پی خود را به دست آورد. بازیکنان خوب زیادی در تیم ملی حضور دارند. فابرگاس، راموس، پیکه و اینیستا همه می دانند قهرمانی در یورو چقدر مهم است. قطعا سخت است ولی می توان این کار را ممکن کرد. البته باید فرانسه میزبان را نیز به عنوان مدعی جدی در نظر گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code