توزیع ۲۵۰ تن مرغ منجمد و گوشت قرمز در نوروز

۰۸ فروردین
0

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان از توزیع ۲۵۰ تن مرغ منجمد و گوشت قرمز در ایام نوروز امسال خبر داد.

هادی سلامات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به آغاز توزیع مرغ و گوشت شب عید از ۲۸ اسفندماه سال گذشته اظهار کرد: تاکنون ۲۰۰ تن مرغ منجمد و ۵۰ تن گوشت قرمز توزیع کردیم و توزیع تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: سهمیه استان برای شب عید ۲۱۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۱۰ تن گوشت قرمز بوده که تاکنون تمام آن توزیع نشده است و متأسفانه نسبت به سال گذشته با کاهش شدید فروش مواجه شدیم و توزیع کل سهمیه مرغ منجمد بعید به نظر می‌رسد اما حتما افزایش می‌یابد.

سلامات تصریح کرد: سال گذشته موفق به توزیع تمام ۲۵۰۰ تن سهمیه مرغ منجمد استان در ایام نوروز شدیم اما امسال فروش کامل سهمیه مرغ تا ۲۰ فروردین ماه بعید به نظر می‌رسد و این مساله به علت گرایش مردم به خرید مرغ کشتار روز بوده که کاهش قیمت مرغ در دو روز اخیر نیز موجب تشدید آن شده است.

وی عنوان کرد: قیمت مرغ کشتار روز در هفته گذشته تا نزدیک ۷۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم رسید اما با فعال شدن کشتارگاه‌های استان از جمعه گذشته قیمت آن حدود ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت و این موضوع یکی از دلایل کاهش شدید تقاضای مرغ منجمد در این ایام است.

سلامات خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد درب سردخانه‌های استان ۴۵۰۰ تومان و حداکثر قیمت برای مصرف کننده ۵۱۰۰ تومان است و همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز درب سردخانه‌ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف کننده به ازای هر کیلوگرم ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code