محجوب به مدال نقره گرندپری گرجستان رسید

۰۸ فروردین
0

نماینده وزن ۱۰۰- کیلوگرم جودوی ایران با شکست مقابل رقیب خود در دیدار فینال به مدال نقره رقابت های گرندپری گرجستان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایسنا،در ادامه رقابت های جودوی جایزه بزرگ گرجستان که در شهر تفلیس پایتخت این کشور در جریان است،جواد محجوب نماینده وزن۱۰۰- کیلوگرم ایران در دیدار نهایی مقابل مارتین پاسک از سوید نفر نهم رنکینگ جهانی و دارنده مدال های طلای گرند اسلم تیومن روسیه در سال ۲۰۱۵ و گرند اسلم کینگ دایو چین در سال ۲۰۱۴ به روی تاتامی رفت و در پایان مقابل حریف خود در مدت زمان ۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه ضربه فنی شد و به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.

محجوب که تا این لحظه سهمیه المپیک ریو را با قرار گرفتن در میان ۲۲ نفر اول رنکینگ و با حذف کشورهای تکراری بدست آورده است،پیش از این در دور نخست مقابل سعید زلال سعیداف از تاجیکستان در مدت زمان ۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه با ضربه فنی به برتری رسید. وی سپس یوگنی بوروداوکوف از لیتوانی که در رده ۲۶ جهان و یک پله بالاتر از خود است را در مدت زمان ۴۰ ثانیه ضربه فنی کرد و به یک پیروزی ارزشمند دست یافت.

محجوب در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل سوییب قربان اف از ازبکستان در مدت زمان پنج دقیقه و با اخطار کمتر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شد. وی در این مرحله مقابل دومینیکو دی گاید از ایتالیا که در رتبه ۳۶ دنیا قرار دارد به روی تاتامی رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با اخطار کمتر از پیش رو بردارد و راهی دیدار نهایی شود.

سعید ملایی دیگر نماینده المپیکی جودوی ایران در این رقابت ها بود که پس از کسب یک پیروزی و یک شکست از دور رقابت ها کنار رفت.

نتایج جودوکاران در این مسابقات در ارتقا یا پسرفت جایگاه آنان در رنکینگ جهانی موثر است و با توجه به در پیش بودن رقابت های المپیک نحوه نتیجه گیری محجوب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که او با کسب این نتیجه توانست جایگاه خود را در جدول جهانی بیش از پیش بهبود ببخشد.

هدایت دو جودوکار ایران در این رقابت ها بر عهده مسعود خسروی نژاد مربی اختصاصی جواد محجوب بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code