بهره‌برداری از اولین فاز اتوبوس‌های برقی در تبریز

۰۹ فروردین
0

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تبریز، از بهره‌برداری اولین فاز اتوبوس‌های برقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، «یعقوب وحیدکیا» در جمع خبرنگاران گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی، سال گذشته با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال خریداری شده است که ۱۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها اردیبهشت سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وحیدکیا ادامه داد: خط اول اتوبوس‌های برقی از میدان فهمیده تا بازار با ۱۰ دستگاه اتوبوس به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۰ دستگاه دیگر در فاز دوم و با فاصله یک ماهه مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز این اقدام را در راستای اجرایی کردن حمل و نقل پاک عنوان کرده و یادآور شد: با توجه به تأکید شهردار کلان‌شهر تبریز مبنی بر بهره‌مندی شهروندان از حمل و نقل پاک این طرح اجرا می‌شود و در صورت حصول نتیجه مطلوب در سایر نقاط شهر نیز گسترده خواهد شد.

وی همچنین گفت: این اتوبوس‌ها به صورت کاملاً برقی کار می‌کنند و تنها با شارژ باطری هفت دقیقه‌ای در ایستگاه مبدا و مقصد می توانند پاسخگوی نیاز حمل و نقل پاک شهری باشند.

وحیدکیا یادآور شد: در صورتی که این اتوبوس‌ها با شرایط جوی و آب و هوایی شهر تبریز سازگار باشد و در صورت حصول نتیجه مطلوب در سایر خطوط شرکت واحد نیز به این اتوبوس‌ها مجهز خواهند شد تا شاهد حمل و نقل پاک در شهر تبریز باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code