بزودی ۵ ایستگاه سالم‌سازی آب در رفسنجان نصب می‌شود

۱۰ فروردین
0

فرماندار رفسنجان گفت: ۵ ایستگاه سالم‌سازی آب تا نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۵ در سطح شهر رفسنجان نصب می‌شود.

“حمید ملانوری” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، اظهار کرد: در رابطه با وجود آرسنیک در آب، پیگیری‌های خوبی از سوی وزارت نیرو انجام شد و طرحی به عنوان احداث ایستگاه‌های سالم سازی آب و برداشت مردم از ایستگاه مطرح شد که به تصویب رسید.

وی با اشاره به مشخص شدن شرکت پیمانکار این طرح، افزود: تاکنون ۵ دستگاه برای این ایستگاه‌ها ساخته شده و تا نیمه اول اردیبهشت ماه در سطح شهر رفسنجان نصب می‌شود و قرار است در مرحله اول ۵۰ دستگاه نصب شود.

به گفته ملانوری، در مجموع در سطح شهر رفسنجان ۱۰۰ دستگاه از این ایستگاه‌ها را خواهیم داشت تا آب شهر را سالم سازی کرده و آرسنیک را کاملاً حذف و آب سالم و بهداشتی عرضه کند.

فرماندار رفسنجان هم‌چنین درباره بحث آلایندگی مس گفت: فعلاً با توجه به آلایندگی‌هایی که مس برای شهرستان دارد، یکسری عوارض آلایندگی پرداخت می‌کند که بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان توزیع می‌شود.

ملانوری تصریح کرد: برای این‌که بحث آلایندگی حذف شود، مس متعهد شده که روی دودکش‌ها فیلتر نصب و این قضیه را مدیریت کند. برای این کار به احداث کارخانه تولید اسید نیاز است که الحمدلله این کار انجام شده و کارخانه اسید مجتمع مس سرچشمه در حال تکمیل شدن است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکمیل این مجموعه و نصب فیلترها و واحدهای صنعتی که بخشی از این اسید را مصرف کند، بتوانیم بخشی از کار را مدیریت کنیم و آلایندگی کاهش یابد.

*عکس تزیینی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code