پیام تسلیت لاریجانی در پی حوادث تروریستی لاهور و بغداد

۱۰ فروردین
0

رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیام‌هایی جداگانه به همتایان پاکستانی و عراقی خود، جان باختن و مجروح‌شدن جمع زیادی از مردم بی‌گناه این دو کشور در حوادث تروریستی اخیر را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن پیام علی لاریجانی به رئیس مجلس پاکستان به شرح زیر است:

«جناب آقای ایاز صادق

رئیس محترم مجلس ملی جمهوری اسلامی پاکستان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جان باختن و مجروح شدن جمع زیادی از مردم بی‌گناه در حادثه انفجار تروریستی در شهر لاهور موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

اینجانب ضمن محکوم کردن این واقعه دردناک، مراتب همدردی و تسلیت خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به جناب عالی، دولت و ملت مسلمان و برادر پاکستان به‌ویژه خانواده‌های داغدار و مصیبت‌دیده ابراز می‌دارم.

از خداوند متعال برای جان‌باختگان رحمت و مغفرت، برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده‌های مصیبت‌دیده صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.

عالیجناب؛

حوادث متعدد تروریستی اخیر در نقاط مختلف جهان به روشنی نشان می‌دهد تروریسم و افراط‌گرایی تهدید مشترک برای جامعه بشری فارغ از هر گونه دین و مذهب، فرهنگ و نژاد می‌باشد.

افراط‌گرایی در اشکال مختلف بلای خانمان‌سوزی است که موجودیت جامعه انسانی را در هر نقطه از جهان تهدید می‌کند.

مایلم تاکید نمایم جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست اصولی خود جهت تحکیم و تقویت امنیت، آرامش پایدار در منطقه به‌ویژه کشورهای همسایه از هرگونه اقدامی برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی حمایت می‌کند.

بار دیگر مراتب همدردی و تسلیت خود را با جناب عالی و نمایندگان مجلس ملی کشورتان ابراز می‌دارم.»

در پیام لاریجانی به همتای عراقی‌اش نیز آمده است:

«جناب آقای سلیم الجبوری

رئیس محترم مجلس نمایندگان جمهوری عراق

السلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

با تاثر فراوان از جان باختن جمعی از شهروندان بی‌گناه در اقدام تروریستی در بغداد مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، مراتب همدردی و تسلیت خود را با جناب عالی ،دولت و ملت برادر و مسلمان عراق ابراز میدارم.

عالیجناب؛

مایلم تاکید نمایم تعهد جمهوری اسلامی ایران به تحکیم امنیت، آرامش و یکپارچگی عراق تعهدی خلل ناپذیر و مستمر می‌باشد و ثبات، امنیت و تمامیت ارضی عراق را در راستای منافع و ارتقای توان امت اسلامی میداند و در این جهت از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهد کرد.

همچنین مایلم حمایت کامل مجلس شورای اسلامی را از اقدامات کشورتان در جهت مقابله با عناصر تروریست و افراطی اعلام کرده و ابراز اطمینان نمایم بزودی شاهد نهایی پیروزی دولت و ملت عراق در مبارزه با گروه‌های تروریستی و حامیان آنها خواهیم بود.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code