اولین بازدهی سهامداران در سال جدید

۱۳ فروردین
0

بورس اوراق بهادار تهران اولین هفته معاملاتی سال جدید را با روند مثبت به پایان برد و توانست میانگین بازدهی سهامداران را به ۱٫۶ درصد برساند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، معاملات سال ۱۳۹۵ بورس تهران در حالی با رشد قیمت سهام شرکتها و رکوردشکنی های جدید شاخص آغاز شد که روند پرشتاب بورس در روزهای ابتدایی هفته نوید بخش ادامه روزهای خوب بورس برای اهالی تالار شیشه ای و کسب بازدهی های مطلوب از این بازار بود.

به این ترتیب بورس تهران که پرونده سال ۱۳۹۴ را با بازدهی ۲۸ درصدی بست و توانست رتبه نخست سودآوری را در میان سایر بازارها به خود اختصاص دهد، سال جدید را با شتاب و قدرت آغاز کرد و توانست در همان هفته اول سال به طور متوسط بازدهی ۱٫۶ درصدی را نصیب سهامداران کند.

رشد حدود ۱۰۰۰ واحدی شاخص بورس در همان روز اول آغاز معاملات در حالی رقم خورد که نماگر بازار سرمایه در رکورد شکنی جدید توانست وارد کانال ۸۱ هزار واحدی شود و اولین رکورد شکنی جدید خود را در سال ۱۳۹۵ به ثبت برساند. البته منفی شدن شرکتهای خودرویی و افزایش صف فروش در سهام شرکتهای این گروه نگرانی هایی را در میان اهالی تالار شیشه ای ایجاد کرد اما در میانه هفته این روند با مثبت شدن شرکتهای خودرویی اصلاح شد و شاخص بورس به روند صعودی خود برگشت.

به این ترتیب در اولین هفته معاملاتی سال جدید بعد از پایان تعطیلات، شاخص بورس تهران رشد هزار و ۲۶۱ واحدی را تجربه کرد و از کانال ۸۰ هزار و ۲۱۹ واحد در ابتدای سال به کانال ۸۱ هزار و ۴۸۰ واحد رسید.

این در حالی است که به دلیل ادامه تعطیلات نوروزی در هفته گذشته و مسافرت عده ای از سهامداران، حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته پایانی اسفند ماه با کاهش ۳۸ درصدی مواجه شد، به طوری که در مجموع بیش از ۵۳۰۰ میلیون سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این در حالی تعداد دفعات معامله با افت ۱۷ درصدی به بیش از ۳۸۶ هزار دفعه رسید که از تعداد خریداران با وجود ادامه تعطیلات نوروزی در هفته گذشته و کم حجم بودن داد و ستد ها تنها ۱۰ درصد کم شد و تعداد خریداران در همان سطح ۱۲۸ هزار نفر باقی ماند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code