با تمسک به قرآن در مقابل فتنه‌ها ایستادگی می‌کنیم

۱۳ فروردین
0

‌امام جمعه مردم قزوین گفت: ما موشک‌ها و سلاح‌هایمان را نه برای جنگ و تهاجم بلکه برای دفاع از حیثیت و کیان مملکت‌مان می‌خواهیم و در برابر فتنه‌ها با تمسک به قرآن در امان خواهیم بود.

‌به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی‌ در خطبه‌های نماز‌جمعه امروز ضمن تبریک سیزدهم فروردین ماه روز طبیعت اظهار کرد: طبیعت بستر زندگی انسان‌هاست؛ در این روز باید بیشتر مراقب طبیعت باشیم و با برنامه‌ریزی مسئولان دولتی و همکاری آحاد مردم در تمام مدت سال طبیعت را حفظ کنیم.

‌نماینده ولی فقیه در استان افزود: طبیعت جایگاه ویژه‌ای برای انسان است، اما متأسفانه رویکرد جامعه فرهنگی ما نسبت به طبیعت منطبق با آرمان‌های دینی ما نیست و طبیعت را به گونه‌ای معرفی می‌کنند که گویا شایسته پرستیدن است.

‌وی با اشاره به رسوم خرافه‌ای که از زمان جاهلیت قبل از ظهور اسلام باقی مانده است، خاطرنشان کرد: رسوم خرافه‌ای مانند گره زدن به سبزه عین شرک است و باید به گونه‌ ای فرهنگ سازی کرد که مردم با گره گشایی از عقل خود عاقلانه به هستی و طبیعت آفریده خدا نگاه کنند و بیندیشند تا از انتشار این خرافات جلوگیری شود.

‌امام جمعه مردم قزوین در ادامه با اشاره به سخنان رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی در جمع مداحان گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع مداحان مؤمن و انقلابی توصیه‌هایی بیان کردند و مطالباتی داشتند که البته مداحان باید بکوشند در راستای این مطالبات گام بردارند و با فرصتی که در اختیار دارند، سیره و سنت اهل بیت را به دور از شعار و با در نظر گرفتن شعور مردم مطرح کنند.

‌وی با اشاره به این جمله که “امروز عصر مذاکره است نه عصر موشک” اظهار کرد: این بار اولی نیست که چنین جملاتی مطرح و بعد تکذیب می‌شود، این جملات مانند سنگریزه‌ای است که به شیشه خانه انقلاب اسلامی می‌زنند تا عکس‌العمل مردم را بسنجند، اما مردم ما همواره بیدار و هوشیار هستند.

‌عابدینی افزود: می‌گویند امروز عصر مذاکره است؛ ‌با چه کسی مذاکره کنیم؟ آمریکایی که سلاح‌های کشتار جمعی‌اش را هر روز پیشرفته تر می‌کند؟ آن‌ها اهل مذاکره هستند؟ اگر چشم و گوشمان را باز کنیم، می‌بینیم که آمریکا در همین مذاکرات هسته‌ای هم دروغ گفته و خیانت کرده است.

‌نماینده ولی فقیه در استان گفت: اگر در عمق این جمله دقت کنیم، خواهیم دید این عبارت دشمن را اهل مذاکره و با فرهنگ معرفی می‌کند و مردم فرهیخته و مؤمن و انقلابی ایران اسلامی را جنگ طلب و اهل کشتار می داند، ‌در صورتی که ما موشک‌ها و سلاح‌هایمان را نه برای جنگ و تهاجم بلکه برای دفاع از حیثیت و کیان مملکت‌مان می‌خواهیم.

‌وی خطرنشان کرد: یکی دیگر از نکات مستتر در این جمله ایجاد نفاق و تفرقه میان مردم است که وحدت امت اسلامی را نشانه می‌رود، ولی دشمنان و خیانتکاران بدانند که امت اسلامی در برابر فتنه‌ها با تمسک به قرآن در امان خواهند بود.

‌حجت الاسلام‌ عابدینی در ادامه یاد و خاطره رزمندگان عملیات فتح المبین و سالروز شهادت علامه آیت الله امام موسی صدر و خواهرش‌ بنت الهدی صدر را گرامی داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code