حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی ‌کشور را به تحول می‌رساند

۱۳ فروردین
0

‌امام جمعه موقت قم گفت: حرکت در مسیر ظرفیت‌ها و اقتصاد مقاومتی کشور را به تحول می‌رساند و دیگر در برابر تحریم‌ها احساس خطر نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم، با اشاره به آغاز سال جدید که مزین به نام مبارک حضرت زهرا (س) است، اضافه کرد: می‌توان سال ۹۵ را سال فاطمی نامید و امیدواریم که خداوند این سال را بر همه ما مبارک گرداند.

وی با اشاره به سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: امام خمینی (ره) در حالی که ۵۰ روز از پیروزی انقلاب نگذشته بود، به مسئولان وقت فرمود باید همه‌پرسی برگزار کنید تا مردم به این نظام رای دهند و بیش از ۹۸ درصد مردم به این نظام رای «آری» دادند.

وی افزود: امروز روز طبیعت نام گذاری شده و مردم با طبیعت آشتی می‌کنند؛ اسلام آن چه را که مبنای عقلانی دارد را می‌پذیرد، اما اگر به بهانه رفتن به دامان طبیعت فضا را به گناه مبدل سازیم، پسندیده اسلام نیست، بلکه با حفظ محیط زیست و شکر نعمات الهی باید گام در دامان طبیعت بگذاریم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به نامگذاری شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهارکرد: از زمانی که رهبری سال‌ها را نامگذاری کردند، عملاً رهبری به مسائل اقتصادی رویکرد داشته‌اند و در تفسیر این مسئله باید گفت دشمنان ما تبلیغات سنگینی را به راه انداخته‌اند و تحریم اقتصادی را در پیش گرفتند، راه برون رفت از تحریم‌های اقتصادی دشمن این است که به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر نفت و گاز جزء نخستین کشورها است، خاطرنشان کرد: اقتصاد ما وابسته به نفت است و خام فروشی می‌کنیم و اقتصاد ما مردمی نشده و اقتصادی دولتی است که شعار سال بیانگر به صحنه آمدن مردم و عهده‌دار شدن امور اقتصادی است.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کرد: یکی از مشخصات اقتصاد ما اسراف در منابع و انرژی است و این نشان دهنده اقتصاد بیمار است، همچنین رکود اقتصادی و تورم از دیگر مشخصات آن است و اگر چه مسئولان تلاش کرده‌اند تورم را کاهش دهند اما همچنان دو رقمی است .

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهمی چون منابع و نیروی انسانی تحصیل کرده در کشور گفت: اگر با این ظرفیت‌ها به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت شود، به تحول دست پیدا می‌کنیم و دیگر در برابر تحریم‌ها احساس خطر نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت قم بیان کرد: ما از دولت و مسئولان انتظار داریم بر روی کلام رهبرمعظم انقلاب تکیه نمایند و امسال روی مساله اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی نیز تلاش کنند تا مشکلات کشور رفع گردد.

وی با اشاره به یکی دیگر از دغدغه های معظم له خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند این گونه القاء نمایند که ملت ایران دو راه بیشتر ندارد و یا باید در کنار آمریکا زندگی کنند یا مشکلات را تحمل نمایند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: دشمنان قصد دارند از طریق مذاکره نقاط قوت ما را به نقاط ضعف مبدل سازند و بگویند که قانون اساسی مد نظر آنها نیست و باید در این باره مذاکره کنیم، در واقع آنها می‌خواهند ما تنها نام جمهوری را یدک بکشیم و از محتوای اسلامی تهی باشیم.

امام جمعه موقت قم در مورد اهمیت امنیت به عنوان اصول حاکم بر روابط اجتماعی گفت: یکی از شاخصه‌های امنیت، امنیت فرهنگی است و مقصود آن است که دارندگان فرهنگ احساس امنیت کنند‌، هرچند فرهنگ ما مورد هجمه‌های زیادی قرار گرفته است و با مشابه سازی فرهنگی به فرهنگ غنی ما لطمه می‌زنند.

وی تصریح کرد: دشمن با استحاله فرهنگی و ایجاد مکاتب مختلف و هجمه‌های داخلی و خارجی فرهنگ اسلامی ما را نشانه گرفته است و می‌خواهد ارزش‌های دینی ما را از میان ببرد و جوانان به فرهنگ بیگانه افتخار کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code