تراختور و قهرمانی‌ای که راحت پرید

۱۴ فروردین
0

تراکتورسازی در سال ۹۴، سالی پرتلاطم را پشت سر گذاشت.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال تراکتورسازی در سال ۱۳۹۴ شروعی خوب و البته پایانی متوسط داشت. آنها در ابتدای سال ۹۴ در اوج آمادگی فنی بودند و حریفان خود را براحتی شکست می‌دادند. پیروزی چشمگیر آنها در تهران و مقابل استقلال یکی از بالاترین سطح‌های فنی‌ای بود که این تیم از خود ارائه داد.

تیم یکدست تراکتورسازی اما در آخرین هفته لیگ جام قهرمانی را طی اتفاقاتی که هنوز راجع به آن بحث وجود دارد از دست داد. آنها در تبریز درحالی که نیاز داشتند نفت تهران را شکست دهند تا به قهرمانی برسند، بازی برده را با تساوی عوض کردند و شایعه تساوی سپاهان در اصفهان هم باعث شد تا آنها تلاشی برای گلزنی نکنند و براحتی جام قهرمانی را از دست بدهند. اتفاقی که تا هفته‌ها سوژه اصلی رسانه‌های داخلی بود و حتی پایش به برخی رسانه‌های خارجی هم کشیده شد.

با پایان فصل تیم تراکتورسازی پذیرای تعداد قابل توجهی سرباز بود. آنها بختیار رحمانی، سروش رفیعی، اخباری و … را جذب کردند و مجوز بازیکنان سرباز قبلی خود را هم بدست آوردند و اگر در آن روزها از کسی سوال می‌شد که چه تیمی شانس اول قهرمانی است، پاسخ بسیاری تیم تراکتورسازی بود اما شروع دیرهنگام تمرینات تراکتور به دلیل قرارداد تونی باعث شد تا بازیکنان این تیم در بحث هماهنگی دچار مشکل شوند و نتایج ضعیف تراکتور از همان ابتدا آغاز شود. البته یکی از دلایلی که منتقدان راجع به ناهماهنگی تیم تراکتور عنوان می‌کردند، جدایی چند بازیکن اصلی این تیم از جمله آندرانیک تیموریان و ادینیو بود که این مسئله باعث موج انتقادهای بیشتر به سمت عباسی شد.

در این میان هواداران تراکتور که از ورزشگاه‌ها قهر کرده بودند، از هر فرصتی برای انتقاد از عباسی مدیرعامل باشگاه استفاده کردند و گاها خواهان حضور خطیبی در تیم‌شان شدند. بعد از مدتی مشکلات تراکتور شکل جدی‌تری پیدا کرد و تونی اولیویرا با بهانه بیماری همسرش این تیم را ترک کرد و انتخاب امیر قلعه‌نویی موج جدیدی از انتقادات را متوجه عباسی کرد. هواداران تراکتور به دلیل اختلافات قبلی با امیر قلعه‌نویی که به حضور قبلی وی در تبریز مرتبط بود همان ابتدای کار به تمرین تیم رفتند و خواهان استعفای او شدند.

در این بین شکست تراکتور از استقلال در جام حذفی باعث شد تا این تیم دستش از یک جام کوتاه بماند و در این زمان قلعه‌نویی مدام از هواداران تراکتور می‌خواست تا به جای شعار علیه عباسی به او انتقاد کنند.

با گذر زمان و ایجاد چند وقفه در لیگ، تیم تراکتورسازی توانست کمی شرایطش را بهتر کند و با صدرنشینی در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا و پنجمی در لیگ برتر سال ۹۴ را به پایان برساند.

بدون شک تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۴ برای تیم تراکتورسازی از دست دادن قهرمانی در تبریز بود و شاید بتوان بهترین اتفاق برای این تیم در این سال را پیروزی ۴ بر یک این تیم برابر استقلال دانست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code