اقتصاد مقاومتی یک ضرورت زیربنایی کشور است

۲۰ فروردین
0

امام جمعه بجنورد گفت: اقتصاد مقاومتی شعار نیست بلکه یک ضرورت زیربنایی کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقتدار و عمل افزود: اگر ملت و نظامی برنامه ریزی دقیقی نداشته باشند به آن کمال واقعی نخواهند رسید. کشوری که به نفت وابسته است توسعه نخواهد یافت و خام فروشی نفت یکی دیگر از معضلات این کشور می باشد.

وی ادامه داد: یکی از معانی اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور از وابستگی به نفت خارج و متکی به بازوان ملت شود.

وی با بیان اینکه رونق گرفتن تولید و ایجاد اشتغال از دیگر مصادیق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: مسئولان در صدور مجوزها برای راه اندازی کارخانه‌ها سخت گیری نکنند، برخی از سرمایه گذاران برای گرفتن مجوز به منظور راه اندازی واحدهای تولیدی جان می دهند.

یعقوبی با اشاره به اینکه برخی از افراد این شعار را به خوبی هضم نکرده‌اند و می گویند مگر می شود با خارج از کشور ارتباط نداشته باشیم، توضیح داد: منظور مقام معظم رهبری انزوا نیست، بلکه ما باید از درون اقتصادمان را پویا کنیم.

وی تصریح کرد: بندرهای ما باید برای صادرات آماده شود نه برای واردات، و باید به سوی تولید مواردی همچون سوخت هواپیما، هواپیما و … برویم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان به داد کشور برسند، تاکید کرد: دشمن هنوز بعد از برجام می گوید ما دست از کارهایمان برنداشته ایم، برجام یک تاکتیک بوده و ما فقط روش خود را تغییر داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه برجام امضاء شد اما چقدر از آن تاکنون اجرایی شده است، گفت: اعتماد به این گرگ‌ها عاقلانه نیست و باید اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سیاست، فرهنگ و نقشه راه برای ما مبدل شود.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به روز قطع ارتباط ایران با آمریکا، اضافه کرد: در روز ۲۰ فروردین سال ۵۹ ارتباط ایران با آمریکا قطع شد و در این روز سفارت خانه های آن ها که در واقع جاسوس خانه و توطئه خانه بود در ایران بسته شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران، قطع ارتباط ایران با آمریکا بوده است.

وی درباره روز فن آوری هسته‌ای بیان کرد: ایران توانست با دانش بومی خود به این فن آوری دست یابد اما در ابتدا دشمنان نمی توانستند آن را باور کنند.

یعقوبی افزود: صنعت هسته ای ایران موجب شد تا آن ها مجبور شوند پای میز مذاکره با ایران بنشینند.

وی تاکید کرد: دشمنان نمی توانند این دانش و صنعت را از ایران بگیرند و این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با بیان اینکه بعضی صداها در داخل کشور به گوش می رسد که دنیا دنیای مذاکره است و نیاز به موشک نیست، و اسلامی رحمانی کافیست، توضیح داد: قرآن کریم و اسلام می گوید مسلمانان اول قدرت و سپس رحمانیت خود را به رخ بکشانند و اسلام رحمانی در کنار اسلام موشکی قرار دارد.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: مومن راستین هم رحیم و مهربان است و هم قدرت، فرهنگ و هم جنگ دارد و ما هم تولی و هم تبری داریم و با کسی تعارف نداریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code