برنی سندرز: اسرائیل باید حقوق فلسطینیان را به رسمیت بشناسد

۲۲ فروردین
0

یک نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که رژیم صهیونیستی باید حقوق فلسطینیان را به رسمیت بشناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برنی سندرز، نامزد دموکرات و یهودی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که رژیم صهیونیستی باید حقوق فلسطینیان را به رسمیت بشناسد و تشکیل دو کشور راه حل اصلی منازعه فلسطینی-صهیونیستی است.

وی در گفت‌وگو با شبکه ام.اس.ان.بی.سی، در پاسخ به سوالی درباره این که آیا عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ تنها راه تحقق صلح در فلسطین است، پاسخ داد: من نظری در این زمینه ندارم.

وی در عین حال مدعی شد: من به عنوان یک یهودی که چندین ماه در اسرائیل زندگی کرده‌ام و خانواده‌ام آنجا ساکن هستند، اعتقاد دارم که اشخاص مناسبی در دو طرف برای حل منازعه وجود ندارند و اگر چه اعتقاد دارم که راهی جز استقلال اسرائیل و حق حیات آن در کمال امنیت و سلامت وجود نداشت، اما این رژیم هم در مقابل باید حقوق فلسطینیان را به رسمیت بشناسد.

سندرز تصریح کرد: بدون پذیرش این مسأله که وضعیت موجود در نوار غزه فضاحت بار است و ساکنان این منطقه فقر شدیدی را تجربه می کنند، دستیابی به صلح پایدار ممکن نیست و من همچنان معتقدم که راهکار تشکیل دو کشور بهترین راه برای حل منازعه فلسطین است و می توان درباره جزئیات آن مذاکره کرد.

وی در واکنش به سوال مجدد مجری برنامه درباره عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی به مرزهای سال ۱۹۶۷ اظهار داشت: این مساله در حال حاضر مطرح نیست.

این نامزد حزب دموکرات در انتخابات درون حزبی و مقدماتی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مدعی شد که رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود در برابر گروه های مقاومت را دارد. وی ادعا کرد: موشک ها، گلوله ها و بمب‌ها همه در غزه ساخته می‌شوند و طبیعتا این غیر قابل قبول است اما به اعتقاد من اسرائیل پاسخ نابرابری به این عملیات‌ها داده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code