رژیم صهیونیستی به دنبال قبضه کردن بیشتر قدس

۲۳ فروردین
0

پس از آنکه شاخص‌های اطلاعاتی از کاهش محسوس تحرکات فلسطینی‌ها علیه اسرائیلی‌ها در ماه جاری میلادی خبر داد، پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کر، قصد دارد کنترل خود را بر قدس شرقی و روستاهای عرب‌نشین فلسطین افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه الوطن عربستان، کابینه اسرائیل در نشست هفتگی خود طرحی را برای افزایش کنترلش بر قدس شرقی و روستاها و شهرهای آن بررسی کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدای این جلسه مدعی شد: تل‌آویو طرحی را بررسی خواهد کرد که در راستای تقویت امنیت قدس و بهبود اجرای قانون در سال‌های آتی اجرا خواهد شد و ما در طول پنج سال آینده پاسگاه‌های پلیس جدیدی را تاسیس کرده و ۲۶۰۰ پلیس را برای تقویت یگان‌های عملیاتی وابسته به پلیس به کار خواهیم گرفت.

این اقدام رژیم صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که شاخص‌های اطلاعاتی از کاهش عملیات فلسطینی‌ها علیه اسرائیلی‌ها از ابتدای ماه جاری میلادی در مقایسه با چند ماه گذشته حکایت داشتند. این تحرکات به دنبال اعتراض فلسطینی‌ها به افزایش یورش اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی آغاز شد.

نتانیاهو افزود: اطلاعاتی که دستگاه “امنیتی” ارائه کرده از کاهش تنش‌ها خبر می‌دهد.

وی ادامه داد: من این مطلب را با احتیاط بسیار می‌گویم زیرا احتمال دارد این رویکرد برعکس شود اما ما می‌دانیم که این امر به دلیل سیاست‌های قوی، مسئولانه و برنامه‌ریزی شده تل‌آویو محقق شده است.

نتانیاهو در گفتگو با رادیو “صدای اسرائیل” با اشاره به اینکه درگیری‌هایی که از شش ماه قبل تاکنون میان ارتش رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی ادامه داشته، رو به کاهش است، از تحرکات جدی سربازان این رژیم علیه تحرک‌ها و مقابله با آنها خبر داد.

اما شاخص‌ها نشان می‌دهد در صورتی که یورش اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی به بهانه عید پاک ادامه یابد و در صورتی که پلیس رژیم صهیونیستی دوباره برای ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی شروط تعیین کند، شرایط دوباره بحرانی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code