ساخت تونل شوشتری در انتظار چراغ سبز محیط زیست

۲۳ فروردین
0

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از افزایش طول تونل بزرگراه شهید شوشتری برای حفاظت از پارک جنگلی سرخه حصار خبر داد.

علیرضا جاوید در گفت وگو با خبرنگار«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد جزئیات ساخت بزرگراه شهید شوشتری نیز با بیان اینکه این بزرگراه اتصال دهنده کمربندی آزادراهی تهران است که ۱۶ کیلومتر طول آن است؛ گفت: در بزرگراه شوشتری شاهد آن هستیم که چهار کیلومتر این بزرگراه از مسیر پارک ملی سرخه حصار عبور خواهد کرد که برای ادامه ساخت پروژه نیازمند اخذ تاییدیه و موافقت سازمان محیط زیست و اداره کل جنگل های استان تهران هستیم.

جاوید با بیان اینکه رایزنی با سازمان محیط زیست باعث شد که ۸۰۰ متر بر طول تونل اضافه شود، گفت: برای حفاظت بیشتر از پارک ملی سرخه حصار و برابر رایزنی‌های انجام شده طول تونل بزرگراه شوشتری که از زیر جنگل سرخه حصار عبور می کند ۳٫۵ کیلومتر خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه در اولین گام برای جلب نظر سازمان محیط ریست در راستای ساخت بزرگراه شوشتری طول تونل را افزایش دادیم گفت: با این حال هنوز توافق نهایی حاصل نشده است و تمام اهتمام ما بر اعمال نظرات این نهاد تخصصی محیط زیستی است چراکه حفظ محیط زیست یکی از دغدغه های مهم شهرداری تهران است.

جاوید با بیان اینکه در حال حاضر کارگاهی صرفا برای انجام مطالعات ژئوتکنیک راه اندازی شده است، گفت: در مورد معارضین نظامی ساخت این بزرگراه نیز نیازمند موافقت های ستادکل نیروهای مسلح هستیم که تاییدیه‌های اولیه محقق شده و امیدواریم در ادامه بتوانیم نظرمثبت سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها را جلب کنیم.

وی با بیان اینکه در صورت موافقت سازمان‌ها، استارت این پروژه امسال زده خواهد شد؛ گفت: البته هنوز سازمان محیط زیست نظرنهایی خود را اعلام نکرده است و در حال بررسی راه‌های مختلف هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code