هنر ابزاری فرهنگی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان

۲۵ فروردین
0

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان البرز گفت: هنرمندان پرچمدار مبارزه فرهنگی با جنگ نرم دشمن هستند.

حجت الاسلام والمسلمین «مهدی خضری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، ضمن گرامی‌داشت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر و هنرمند با خلق یک اثر بر روی مخاطب خود تأثیر فراوان دارند.

وی با بیان این‌که امروز شرایط فرهنگی جامعه بسیار حساس است، افزود: هنرمندان با استفاده از هنر خود می‌توانند اهدافی را دنبال و برای آن فرهنگ‌سازی کنند.

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان البرز با اشاره به حاکمیت عصر مدرنیت در دنیای امروز گفت: در این عصر، استکبار جهانی می‌کوشد تا باور، اندیشه و سبک زندگی مردم را به سود خود تغییر دهد.

خضری با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه کشور یادآورشد: قلم، خطابه، شعر، هنر و … مهم‌ترین نقش را در برابر مقابله با این جنگ ایفا می‌کنند.

وی با بیان این‌که هنرمندان، رزمندگان جبهه‌های جنگ نرم هستند، گفت: نیاز است هنرمندان با ظرافت هنر خود، اهداف دشمن را شناسایی و در مقابل آن‌ها فرهنگسازی کنند.

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان البرز فرهنگ و باورهای جامعه ایرانی را اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: اسلامی بودن علت خوبی برای خلق آثار اسلامی است تا جامعه در یک مسیر اسلامی گام بردارد.

خضری با بیان این‌که انسان همیشه به‌دنبال اهداف و نیازهای متعالی است، افزود: هنرمندان باید از همین نیاز در انسان، خوراک‌های فرهنگی و هنری اسلامی تهیه کنند و در اختیار جامعه قرار دهند.

وی با اشاره به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، یادآور شد: برای این‌که معضلات فرهنگی در سطح جامعه ریشه‌کن شود به فرهنگسازی، آگاهی و تعامل همه دستگاه ها به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی نیاز است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code