توزیع رایگان ١٠٠هزار نسخه مجله در قطارهای مسافربری و مراکز فرهنگی و عمومی

۲۸ فروردین
0

گزارش آماری طرح خرید مجلات برگشتی و اهدا به مراکز عمومی و فرهنگی در اسفند ماه منتشر شد که طی آن برای نخستین بار مسافران نوروزی خطوط ریلی کشور، سفر خود را با مطالعه مجلات مورد علاقه خود همراه کردند.

به گزارش سرویس بخش رسانه ایسنا، بنا بر اعلام دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی، ١٠۵ نشریه تا کنون در سامانه خرید مجلات برگشتی ثبت نام کرده‌اند که در ماه اسفند ١٠٠هزار نسخه از مجلات عضو طرح، با اعتباری بالغ بر ٩٠٠ میلیون ریال خریداری و در مراکز «فرهنگی – عمومی» داوطلب به شکل رایگان توزیع شده است.

در ماه اسفند ۶٠ نشریه دارای ضوابط، توسط سامانه خریداری شده که در میان آنها ٢٨ ماهنامه، ١۵ هفته نامه و ١٧ دو هفته نامه به چشم می‌خورد که از آن جمله می توان به نشریاتی چون: «دیپلمات، تجارت فردا، زنان امروز، خانواده، چلچراغ، جامعه پویا، خط خطی، تماشاگران امروز، موفقیت، قلک، خانواده سبز و…» اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، بیش از ٧٠ مرکز فرهنگی و عمومی تا کنون برای دریافت بسته های رایگان مجلات خریداری شده ثبت نام کرده اند.

طبق آمار اعلامی، از میان ١٠٠ هزار نسخه مجله خریداری شده در ماه اسفند، برای نخستین بار، ۶٠ هزار نسخه مجله در حوزه های خانواده، فرهنگی، اجتماعی، هنری، سیاسی، سرگرمی و…نوروز امسال در ورودی راه آهن کشوری و همچنین قطارهای مسافربری خطوط ریلی کشور برای بهره برداری مسافران نوروزی توزیع شده است.

همچنین باقی مجلات خریداری شده اسفند ماه در سایر مراکز درخواست کننده از جمله «مراکز ترک اعتیاد تهران، سازمان بهزیستی، سازمان زندان های استان تهران، آسایشگاه کهریزک، انجمن ام اس، خیریه غدیر، موسسه طلوع بی نشان، سازمان تامین اجتماعی، ٩٠ کتابخانه شهرداری تهران، بیمارستان روانپزشکی ایران، بیمارستان مفید و…» به شکل رایگان توزیع شده است.

به گزارش ایسنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش و ارتقای دانش عمومی شهروندان، و جلوگیری از خمیرشدن نشریات، طرح خرید مجلات برگشتی را از دی ٩۴ کلید زد که با استقبال مدیران مسئول و اصحاب رسانه مواجه شد؛ طرحی که در آن ضمن خرید شماره‌های اخیر مجلات، پس از بسته‌بندی، به صورت رایگان به مراکز عمومی و فرهنگی شامل کتابخانه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پایانه‌های مسافربری ریلی جاده ای، خوابگاه‌های دانشجویی، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها و کانون‌های اصلاح و تربیت، سالن انتظار بیمارستان ها و مراکز درمانی، کمپ های ترک اعتیاد، بهزیستی و… اهدا می شود.

بر همین اساس، دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی پس از دریافت فرم درخواست ناشران نسبت به تائید آنها (با توجه به نیاز متقاضیان) اقدام و پس از دریافت و بسته بندی، بسته های اهدایی را بین مراکز بصورت هفتگی و یا دو بار در ماه توزیع می‌کند. این مجلات در حوزه‌های فرهنگی – اجتماعی با محوریت خانواده، هنری و سینمایی، ورزشی، سیاسی و اقتصادی، علمی و تخصصی و کودک و نوجوان است.

ناشران و مراکز عمومی و فرهنگی علاقمند به شرکت در این طرح می توانند با مراجعه به سامانه اشتراک نشریات به نشانی www.eshterak.ir از شرایط و ضوابط حضور در آن آگاهی یابند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code