تشریح آخرین وضعیت راه‌های گلستان با توجه به شدت ریزش‌های جوی

۲۹ فروردین
0

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با اشاره به شدت و تداوم بارش‌ها، آخرین وضعیت راه‌های استان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گلستان، مهندس «ابراهیم مبارک قدم»، گفت: با توجه به آغاز بارش برف در ارتفاعات کوهستانی چهارباغ – توسکستان، درازنو و خوش ییلاق از صبح امروز و بارش باران در سایر نقاط استان از شب گذشته، از باز بودن تمام محورهای ارتباطی استان و برقراری ترددی با احتیاط در آنها خبر داد.

وی با اشاره به ریزش بیش از ۲۰ سانتی‌متر برف در محور چهارباغ به سمت شاهکوه از صبح امروز یکشنبه، گفت: به‌علت استفاده نکردن رانندگان از زنجیر چرخ، برای ساعاتی تردد در این محور مختل شده بود که با حضور بموقع مأموران راهداری و انجام اقدامات اضطراری و امداد و نجات، تردد از سرگرفته شد.

به گفته مبارک قدم، هم‌اینک در منطقه درازنو نیز اکیپ‌های راهداری و برفروبی در حال اجرای عملیات برفروبی هستند.

وی با توجه به شدت بارش‌ها افزود: بر اثر ریزش شدید بارش‌ها و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌ها شاهد آبگرفتگی در برخی از محورهای استان از جمله بزرگراه گرگان- آق قلا محدوده محمدآباد، دو محور کردکوی و بندرگز در محدوده سالیکنده، محور گنبد-کلاله (محور بایلر) و آبشستگی بخشی از محور آزادشهر- شاهرود حدفاصل شهر نوده خاندوز تا فارسیان و محور چاتال-گلیداغ در مراوه تپه هستیم.

وی، هم‌چنین از ریزش سنگ همراه با گل و لای در محورهای خوش ییلاق و محور زیارت خبر داد و گفت: هم‌اکنون تردد در تمام محورهای بیان شده با احتیاط کامل برقرار است اما فقط محور کوهستانی اولنگ در حوزه رامیان به‌علت بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب تا اطلاع بعدی مسدود می‌باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان با توجه به شدت ناپایداری‌ها و تداوم آن تا عصر فردا همچنین لغزنده بودن سطح راه‌ها و کاهش سطح دید رانندگان به‌علت وزش باد و بوران بویژه در مناطق کوهستانی، افزود: نیاز است رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت مطمئنه، احتیاط لازم، توجه به توصیه‌های مأموران راهداری و پلیس راه و همراه داشتن تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ از مناطق کوهستانی و سایر محورهای ارتباطی استان تردد کنند.

به گفته مبارک قدم، اطمینان از سلامت خودرو و به همراه داشتن لباس گرم و اقلام مورد نیاز زمستانی با توجه به کاهش محسوس دما برای تردد در محورهای کوهستانی گلستان الزامی است.

وی تصریح کرد: مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان نیز به‌صورت شبانه‌روزی برای پاسخگویی از آخرین وضعیت راه‌ها و شرایط جوی با شماره تماس گویای ۱۴۱ و ۵-۰۱۷۳۲۲۲۳۱۳۱ در خدمت رانندگان می‌باشد.

مبارک قدم یادآورشد: با آغاز بارش‌ها از دیشب بیش از ۴۰ اکیپ راهداری همراه با تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز نیز در سطح راه‌های استان مستقر یافته و در حال انجام اقدامات اضطراری و امداد و نجات برای برطرف کردن اختلال تردد هستند.

استان گلستان بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر راه دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code