نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی تبریز ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

۲۹ فروردین
0

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، تعرفه کرایه تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری تبریز به میزان ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر، اعضای این نهاد مردمی ۱۵ درصد کرایه تاکسی‌های فعال و اتوبوس‌های شهری در شهر تبریز را افزایش دادند.

گفتنی است؛ پیش از این، طرح افزایش ۱۷ درصدی نرخ کرایه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در صحن شورا مطرح شده بود که با مخالفت فرمانداری مواجه شد.

رسول درسخوان، عضو شورای شهر تبریز نامه های رسیده از فرمانداری تبریز را قرائت کرد، در نامه فرمانداری، طبق دستور وزارت خانه اعلام شده بود که اعضای شورای شهر تبریز در لایحه افزایش نرخ ۱۷ درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس ها در سال جدید تجدید نظر کرده و آن را به شش درصد کاهش دهد.

داوود امیرحقیان، عضو شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه با اشاره به نامه فرمانداری و وزارت کشور در خصوص افزایش شش درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ و اتوبوس ها گفت: مشخص است کار کارشناسی روی این موضوع صورت نگرفته چرا که وضعیت موجود در جامعه و میزان تورم نیازمند افزایش بیش از ۶دصدی نرخ کرایه دارد.

وی اظهار کرد: این یک بخشنامه سیاسی و احساسی بوده و نشان‌دهنده ی عدم کار کارشناسی است.

وی ادامه داد: افزایش ۱۵ درصدی تعرفه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تبریز در راستای رفع مشکلات رانندگان و با هدف تأمین و جبران بخشی از هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت لوازم و کالاهای مورد نیاز تاکسی‌ها او اتوبوس‌ها اعمال می‌شود.

نرخ کرایه تاکسی‌ها همه را آزار می‌دهد

بهروز خاماچی، دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز گفت: در تصویب افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها باید درآمد مردم را در نظر بگیرید.

وی با انتقاد از سازمان تاکسیرانی تبریز گفت: سازمانی که اتحادیه تعاونی نداشته باشد، اشخاص تحت پوشش آن که رانندگان خدوم تبریز هستند مجبورند برای تامین ابزارهای کار خود هزینه سنگینی پرداخت کنند، هزینه هایی چون خرید لاستیک و روغن و موتور و غیره، همین می‌شود که خواهان افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها می‌شوند.

علی شیاری، دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: مردم را تشویق به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی می‌کنیم در حالیکه اقدامی در جهت افزایش خدمات و کیفیت انجام نمی‎دهیم، حال سئوال این است در مقابل کدام خدمت و ازفایش کیفیتی کرایه‎ها را بالا ببریم؟

وی اضافه کرد: بنا بر اعلام بانک مرکزی نرخ تورم ۱۲ درصد می‌باشد، حال چرا باید نرخ کرایه‌ها ۱۷درصد افزایش یابد؟شهرداری اعلام می‌کند دولت سهم خود را در کمک به سازمان‌های تاکسی‌رانی و اتوبوسرانی نداده است، باید ایم مسئله را بررسی کرده و از نهادهای دولتی متولی درخواست کنیم هرچه سریعتر این مسئله را پیگیر باشند تا بار مضاعفی بر دوش مردم وارد نشود.

بر اساس این گزارش در نهایت لایحه افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس از ۱۷ به ۱۵ درصد با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code