آغاز اجرای نخستین طرح اقتصاد مقاومتی توسط بانک انصار

۳۰ فروردین
0

مدیرعامل بانک انصار از دستور و موافقت رییس‌کل‌ بانک‌ مرکزی برای اجرای طرح‌حاتم و اعطای تسهیلات خریدکالای‌ایرانی توسط بانک انصار، به عنوان نخستین طرح عملیاتی سال‌جاری درحمایت از تولید داخلی‌ و تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، آیت‌الله ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار، با تأکید بر لزوم اهتمام ملی در تحقق شعار «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» و عملیاتی کردن پیشنهادهای ده‌گانه مقام معظم رهبری در این راستا گفت: اجرایی‌کردن طرح‌هایی مانند طرح حاتم، به منظور تقویت نظام تولید داخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازار فروش کالاهای ایرانی صورت می‌گیرد و فرصت‌های مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می‌کند.

وی افزود: بانک‌ انصار برای حمایت از تولید داخلی و در راستای ریل‌گذاری برای نقش‌آفرینی بانک در عرصه اقتصادمقاومتی، طرح حاتم (حمایت از تولید داخلی) را با هدف اعطای تسهیلات خرید کالا به مردم، درخجسته ایام ولادت امیرمومنان علی(ع) به مرحله اجرا در‌آورده است.

مدیرعامل بانک انصار با اشاره به ۱۰ هزارمیلیارد ریال اعتبار مرحله نخست اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح در قالب ارایه کارت ‌حاتم و عقد مرابحه برای خرید کالاهای ایرانی به هر نفر در سقف ۱۰۰میلیون ریال، با نرخ ۱۵ درصد و بازپرداخت ۳۰ ماهه به اجرا درآمده است.

جزییات مربوط به ویژگی‌های طرح، نحوه ثبت‌نام، مراحل و چگونگی برخورداری اقشارمختلف از مزایای این طرح، در سامانه ویژه طرح حاتم درسایت بانک انصار تشریح شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code