جذب سرمایه‌ خارجی و اصلاح قوانین، راه حل مشکلات اقتصادی است

۳۰ فروردین
0

رئیس اتاق بازرگانی ایران بهبود فضای کسب و کار، اصلاح قوانین متناقض، خروج از اقتصاد نفتی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را راه حل مشکلات اقتصادی کشور و تقویت تولید دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محسن جلال‌پور در جلسه‌ شورای گفت‌وگو در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: فضای کسب و کار با برخی قوانین مختلف و متناقض مواجه است که این از جمله مشکلات اقتصادی کشور در حوزه ی تولید داخلی است. اگر مسئولان کشور به صورت واقعی به این نتیجه رسیده باشند که اقتصاد را از نفت آزاد کنند و با اتکا به مردم و منابع غیرنفتی آن را تقویت کنند، نیاز به دوره‌ای زمان‌بر دارد که باید در این راستا فضای کسب و کار بهبود پیدا کند و منابع و اعتبارات نیز صرف تقویت تولید شود.

وی افزود: اگر ایران فروش نفتش بیشتر شود مشکلی ندارد بلکه یک نعمت است اما مسئولان باید بدانند که آن را بر خلاف گذشتگان عاقلانه و در راستای تقویت تولید مصرف کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس تصمیم‌گیری و مصوبه شورای گفت‌وگو ظرف یک ماه باید به تصویب هیئت دولت برسد، گفت: امروز ایران می‌تواند با بسیاری از کشورها ارتباط برقرار کند و علی‌رغم اینکه آمریکا در این راستا موانعی را برقرار کرده است باید برای رفع آن موانع تلاش کنیم و ضمن بهبود فضای کسب و کار و فرهنگ‌سازی بستر را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code