رییس مجلس نمایندگان آمریکا: با دسترسی ایران به دلار مخالفم

۳۱ فروردین
0

در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه کشورمان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی ضد ایرانی گفت که مخالف دسترسی ایران به دلار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دولت باراک اوباما رییس جمهور کشورش خواست تا هرگونه راه‌حلی که ممکن است منجر به دسترسی ایران به دلار یا نظام مالی آمریکا شود، به‌طور کامل کنار بگذارد.

رایان که سال گذشته با توافق هسته‌ای مخالفت کرده بود، در ادامه اظهارت خصمانه خود گفت: درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نگرانی‌های عمیقی درباره این‌ وجود دارد که ایران با میلیاردها دلاری که اکنون به آنها دسترسی پیدا کرده، چه خواهد کرد. این یکی از دلایلی است که من به شدت مخالف هرگونه اقدام احتمالی دولت اوباما درباره فراهم کردن دسترسی ایران به دلار هستم. اوباما باید این مسئله را به‌طور کامل کنار بگذارد.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که برخی رسانه‌ها دو هفته پیش گزارش‌هایی منتشر کردند مبنی بر این‌که دولت اوباما در حال بررسی فراهم کردن دسترسی ایران به دلار است ، اقدامی که دسترسی گسترده به دلار در برخی دادوستدهای مالی علاوه بر چارچوب توافق هسته‌ای را به ایران می‌دهد.

این موضوع با واکنش شدید قانون‌گذاران آمریکایی، به‌ویژه جمهوری‌خواهان در کنگره، از جمله پل رایان روبرو شد وی در اظهارات خود گفت: اوباما باید این ایده را به طور کامل کنار بگذارد. این در حالی است که مقامات ایرانی در هفته‌های اخیر انتقادات شدیدی را علیه روند اجرای برجام از سوی طرف آمریکایی و وجود مشکلاتی بر سر راه ایران برای دسترسی به نظام مالی جهانی مطرح کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا ضمن رد این گزارش‌ها اعلام کرد که برنامه‌ای برای اعطای اجازه دسترسی ایران به نظام مالی این کشور برای استفاده از دلار را ندارد اما کنگره بر این باور است که شایعاتی را درباره صحت این موضوع شنیده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code