اعلام آمادگی ۱۳ سرمایه‌گذار برای سرب و روی مهدی‌آباد

۰۱ اردیبهشت
0

مدیرمجتمع سرب و روی مهدی‌آباد گفت: با انتشار فراخوان جذب سرمایه‌گذاری برای سرب و روی مهدی‌آباد، ۱۳ متقاضی در قالب کنسرسیوم‌های معتبر اسناد پیش ارزیابی را تکمیل و تحویل داده‌اند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، فراخوان جذب سرمایه‌گذار سرب و روی مهدی‌آباد به منظور ایجاد کارخانه‌های فرآوری با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی به همراه ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب – نقره و استخراج و باطله‌برداری از معدن مهدی‌آباد، سوم بهمن ۹۴ منتشر شد.

امین صفری در این خصوص گفت: اغلب متقاضیان از شرکت معتبر خارجی از جمله سوئیس، فنلاند، استرالیا، چین و روسیه حضور دارند ضمن اینکه استقبال شرکت‌های معتبر و توانمند داخلی نیز چشمگیر بوده است.

وی ادامه داد: پس از بازگشایی پاکت‌ها، اسناد پیش ارزیابی و بررسی‌های لازم در نهایت متقاضیان واجد شرایط شناخته شدند که اسناد مرحله نهایی به ۷ کنسرسیوم در حال تحویل است.

وی گفت: با توجه به لزوم انجام تهیه نمونه معرف از معدن و انجام تست‌های لازم و بررسی‌های فنی و اقتصادی توسط شرکت‌های متقاضی، زمان مورد نیاز در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت به‌طوری‌که دوماه از تاریخ تحویل اسناد نهایی برای تکمیل و ارایه پیشنهاد فرصت خواهند داشت که این زمان نیز در صورت لزوم و تشخیص ایمیدرو برای انجام هر چه بهتر فرایند کار قابل تمدید است.

صفری پیش‌بینی کرد در تابستان ۹۵ مجتمع سرب و روی مهدی‌آباد سرمایه‌گذار خود را بشناسد. مطابق اسناد منتشر شده و قرارداد آتی، سرمایه‌گذار برگزیده موظف در مدت سه ماه از تاریخ تنفیذ قرارداد نسبت به تجهیز معدن و عملیات معدن‌کاری و باطله‌برداری اقدام کند.

وی افزود: سرمایه‌گذار برگزیده همچنین به موازات آن نیز در دوره یک ساله مطالعات لازم برای احداث کارخانه و اخذ مجوزها و ایجاد زیرساخت‌های لازم پروژه را فراهم آورده و در یک دوره سه ساله نیز عملیات احداث کارخانه‌ها را به اتمام برساند.

به گفته صفری بدین ترتیب پس از چهار سال از تاریخ تنفیذ قرارداد معدن کارخانه‌های مربوطه احداث و آماده بهره‌برداری تجاری برای مدت ۲۰ سال اولیه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code