کمک ۴۰ میلیون دلاری آمریکا به کشورهای درحال مبارزه با بوکوحرام

۰۱ اردیبهشت
0

نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد: آمریکا ۴۰ میلیون دلار در قالب کمک‌های انسان دوستانه به کشورهای در حال مبارزه با شبه نظامیان بوکوحرام اعطا می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل در سفر خود به کامرون اعلام کرد: این کمک مالی برای کمک به حدود هفت میلیون آسیب دیده از مردم این منطقه از حملات مرگبار گروه شورشی بوکوحرام است که تاکنون نزدیک به ۱۵ هزار نفر را کشته است.

وی ادامه داد: در کل کمک آمریکا به کشورهای درحال مبارزه با بوکوحرام از سال ۲۰۱۴ در این منطقه ۲۳۷ میلیون دلار بوده است.

پاور در این سفر با پل بیا، رییس جمهور کامرون دیدار و گفتگو کرد. وی پس از این دیدار گفت: ما درباره تهدیدات ناشی از اقدامات وحشتناک بوکوحرام گفت‌وگو کرده و بر این موضوع تاکید کردیم که تنها انجام عملیات نظامی برای شکست این گروه کافی نیست.

وی ادامه داد: احترام به حقوق بشر، مدیریت خوب کشور، توسعه اقتصادی و تمرکز بر جامعه مدنی جزئی از مبارزه علیه بوکوحرام است.

پاورپس از دیدار با مقامات کامرون قرار است به کشورهای چاد و نیجریه سفر کند.

قرار است وی دیداری با نیروهای مشترک چند ملیتی در حال مبارزه با شبه نظامیان بوکوحرام داشته باشد.

هم چنین پاور از کمپ آورگان بازدید کرده و در این بازدید از جامعه بین الملل خواستار حمایت مالی برای کمک به مبارزه علیه بوکوحرام شد.

روز گذشته یکی از خودروهای کاروان همراه سامانتا پاور با یک پسر بچه که در جاده مشغول جست و خیز بود، تصادف کده و باعث مرگ وی شد.

این تصادف در نزدیکی شهر کوچک موکولا در شمال کامرون رخ داد جایی که سفیر آمریکا در سازمان ملل، معاونینش و خبرنگاران همراهش به سمت دیدار با آوارگان حملات مرگبار غرب آفریقا در حرکت بودند.

پاور گفت: از شنیدن خبر مرگ این کودک بسیار غمگین و ناراحت شدم. من به دیدن خانواده این پسر رفتم تا تسلیت و غم شدید خود را به آن‌ها ابراز کنم.

سامانتا پاور چند ساعت بعد از وقوع این تصادف مرگبار به صحنه بازگشت تا با پدر و مادر این پسر هفت ساله دیدار کند. در جریان این دیدار هم محلی‌های این پسر هفت ساله نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code