جدیدترین خبر از یک تفاهم‌نامه‌ی تئاتری

۰۳ اردیبهشت
0

در آستانه برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت_ فتح خرمشهر، تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز هنرهای نمایشی ، منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مبنی بر گسترش همکاری‌ها و سهم مشارکت فرهنگی هر نهاد برای برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر امضاء شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حسین مسافر آستانه دبیر نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر گفت: نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان خوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی به منظور بزرگداشت یاد و خاطره حماسه آفرینان و مدافعان سر افراز میهن اسلامی و تثبیت دلیر مردی‌ها و سلحشوری‌های ملت قهرمان ایران و به خصوص شهدای فتح خرمشهر برگزار شود.

او افزود: در سال‌های پیش منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کمک‌هایی برای برگزاری این رویداد می‌کردند اما در این دوره این دو نهاد جز برگزار کنندگان این رویداد هستند و این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

مسافر آستانه که روز گذشته به همراه مهدی شفیعی ، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی به منطقه آزاد اروند سفر کرده بود،گفت: در این سفر دیدارهایی با آقای نعمت زاده معاون فرهنگی منطقه آزاد اروند و آقای زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند داشتیم و در این دیدارها پیرامون جزئیات هدفمندی برگزاری جشنواره ملی تئاتر مقاومت فتح خرمشهر بحث و گفت‌وگو کردیم. این نشست‌ها دستاوردهای خوبی برای ما به همراه داشت.

او افزود: در این دیدار ضمن امضای تفاهم‌نامه میان طرفین برای برگزاری جشنواره ملی تئاتر مقاومت، سهم مشارکت مالی و فرهنگی طرفین مشخص شد و مقرر شد که در سال‌های آتی این رویداد مهم باشکوه بیشتری برگزار شود.

وی از امضای تفاهم‌نامه اجرایی برای ساخت و تجهیز سالن‌های بلک باکس جدید در خوزستان خبر داده و افزود: نشست دیگری با حضور کارشناسان فنی- ساختمانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاونت فنی و مهندسی منطقه آزاد اروند در خصوص بررسی کارشناسانه طرح تأسیس دو سالن بلک باکس در شهرهای آبادان و خرمشهر داشتیم و پس از بررسی نقشه‌های مهندسی و برآوردهای ارائه شده، تفاهم اجرایی در خصوص اجرایی شدن تأسیس دو سالن بلک باکس در شهرهای آبادان و خرمشهر به امضا رسید.

دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت از دیگر دستاوردهای سفر به منطقه آزاد اروند را دیدار و گفت و گو با هنرمندان منطقه عنوان کرد و گفت: جای بسی خوشحالی است که هنرمندان این منطقه با دل و جان آمده بودند تا با همدلی و هم فکری کمک کنند که جشنواره تئاتر مقاومت نسبت به سال‌های گذشته بهتر و پر رونق تر برگزار شود. همچنین مقرر کردیم تا برنامه ریزی دقیق جشنواره با همفکری تئاتری‌های استان انجام شود.

مسافر آستانه درباره روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: جشنواره تئاتر مقاومت بزودی وارد سومین مرحله از حیات خود می‌شود و در این مقطع زمانی دیگر تمام ضوابط و قوانین برگزاری این جشنواره مشخص شده است و هنرمندان نیز می‌دانند که باید با چه رویکردی در این جشنواره شرکت کنند.

او افزود: در این دوره از جشنواره هنوز شرکت کنندگان تا پایان روز اداری شنبه چهارم اردیبهشت ماه فرصت دارند که آثارشان را به دبیرخانه ارسال کنند و تا به امروز بیش از ۲۰۰ اثر اهم از نمایش صحنه‌ای و خیابانی به دبیرخانه ارسال شده است که این تعداد اثر نسبت به دوره‌های قبل بسیار قابل تامل است و از روز چهارشنبه اول اردیبهشت روند برگزاری جشنواره سریعتر خواهد شد تا بزودی شاهد دسته بندی و بازبینی آثار باشیم.

مسافر آستانه درباره تعداد اجراهای صحنه‌ای و خیابانی و زمان دقیق جشنواره گفت: براساس برنامه‌ریزی که کرده‌ایم هر نمایش بخش مسابقه دو اجرا و نمایش‌های میهمان اجراهای بیشتری خواهند داشت و جشنواره از ۲۷ اردیبهشت تا سوم خرداد برگزار خواهد شد.

نوزدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت _ فتح خرمشهر در بخش‌های مسابقه تئاتر صحنه‌ای، نمایش های میدانی، مهمان و مسابقه نمایشنامه‌نویسی با محوریت خرمشهر و آبادان برگزار می‌شود و آثار برگزیده برای حضور در جشنواره تا ۱۰ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۵ معرفی‌ خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code