بازنگری سیاستگذاری‌های جوانان در کنگره ساماندهی امور جوانان

۰۴ اردیبهشت
0

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: کنگره ساماندهی امور جوانان برای اولین بار در کشور و در نیمه اول سال جاری برگزار می‌شود.

محمدرضا فضلی درگفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهارکرد: کنگره ساماندهی امور جوانان به منظور تبادل نظر درباره جنبه‌های اجرایی،علمی‌ و پژوهشی برگزار می‌شود و مخاطبان اصلی آن جوانان و سمن‌های فعال در حوزه جوانان هستند و هدف از برپایی این کنگره بازنگری فعالیت‌ها و سیاستگذاری‌های مرتبط با حوزه جوانان و دریافت پیشنهادات است و اعضای ستاد ساماندهی جوانان نیز در برگزاری آن مشارکت دارند.

وی در ادامه از برگزاری همایش‌ علمی ارایه یافته‌های پژوهشی استان‌ها خبرداد و گفت: این همایش هم در حوزه جوانان و هم ورزش است و یک نمونه از تحقیقاتی که در استان‌ها توسط شورای پژوهش و فناوری ادارات کل وزارت ورزش و جوانان هدایت شده و به قرارداد طرح تحقیقاتی رسیده است برای شرکت در این همایش ارایه می‌شود.

به گفته وی، همایش علمی ارایه یافته‌های پژوهشی‌ استان‌ها در نیمه اول سال جاری برگزار و در هریک از حوزه‌های ورزش و جوانان یک پژوهش به عنوان برگزیده معرفی می‌شود.

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مانند سال‌های گذشته اولویت‌های پژوهشی را در شورای پژوهش و فناوری مصوب کردیم، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از این اولویت‌ها درباره موضوعات و نیازهای جوانان بوده و نیازهای پژوهشی در چهار حوزه مطالعات جوانان، ورزش،مدیریت و فناوری و فرهنگی است.

وی اضافه کرد: طی یک قرارداد پژوهشی،طرح پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌ها که سه سال از آن گذشته و امسال نوبت اجرای بعدی آن است، بار دیگر انجام می‌شود و این پیمایش هر سه سال یک بار اجرا می‌شود.

فضلی در پایان با اشاره به برگزاری نشست‌های منطقه‌ای گفت: کشور به ۶ منطقه تقسیم شده است و قصد داریم در هر منطقه یک نشست برگزار کنیم و نخستین آن دراواخر اریبهشت ماه برگزار می‌شود. در نشست‌های منطقه‌ای قصد داریم به روش‌های کشف و رسیدن به نیازهای پژوهشی حوزه ورزش و جوانان در استان‌ها بپردازیم و آن‌ها را از نظر علمی بررسی کنیم تا استان‌ها بتوانند با استفاده از شیوه‌ای هماهنگ به پژوهش و مطالعات بپردازند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code