نباید به نمایشگاه کتاب بدبین بود

۰۵ اردیبهشت
0

مجید قیصری با ارزیابی کوتاهی از نمایشگاه کتاب تهران از حضور آثارش در نمایشگاه خبر داد.

این نویسنده برگزیده جایزه مهرگان ادب و جایزه شهید حبیب غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، درباره نمایشگاه کتاب تهران که امسال از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود گفت: آن‌چه به گوشم می‌رسد خیلی امیدوارکننده نیست اما من به نمایشگاه کتاب خوش‌بین هستم. احتمال می‌دهم استقبال خوب باشد و معتقدم نباید خیلی بدبینانه نگاه کرد.

کتاب «نگهبان تاریکی» جدیدترین اثر قیصری است که در نمایشگاه امسال عرضه می‌شود. در معرفی این کتاب عنوان شده است: «کتاب «نگهبان تاریکی» شامل ۹ داستان کوتاه است که قیصری به ‏عنوان نویسنده کتاب در این داستان‌ها، به کاوش در درون انسان‌های درگیر با جنگ پرداخته اما جنگی که این انسان‌ها با آن رودررو هستند، گویی صلح است. ‏

اخلاق و رفتار فردی شخصیت‌ها در ۹ داستان این کتاب برجسته شده و نویسنده با به‌کارگیری اسطوره و اشاره‌های ‏فلسفی در لایه‌های درونی داستان‌ها، به ناشنیده و نادیده‌های جنگ معنی جدیدی داده است‎.‎ اسامی داستان‌های این کتاب شامل «آب»، «یکی خوابیده زیر درخت کُنار»، «آصف خروس نداره!»، «در را باز کن»، «کاتب»، «ساقه پلاتین»، «‏نگهبان تاریکی»، «کی اولین شوت رو میزنه؟» و «آتش» است.‏‎»

این نویسنده همچنین درباره دیگر آثاری که از او در نمایشگاه عرضه می‌شود، بیان کرد: «دیگر اسمت را عوض نکن» و «طناب‌کشی» توسط نشر چشمه، «نگهبان تاریکی»، «شماس شامی» و مجموعه داستان «زیرخاکی» توسط نشر افق در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شوند.

از دیگر آثار مجید قیصری می‌توان به سه کاهن، سه دختر گل‌فروش، باغ تلو، ضیافت به صرف گلوله، صلح، جنگی بود جنگی نبود، طعم باروت، نفر سوم از سمت چپ، گوساله سرگردان، ماه زرد و مردی فرشته‌پیکر اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code