برنامه‌های چین برای قدرتمند کردن فوتبال خود + عکس

۰۶ اردیبهشت
0

چین به دنبال بر‌نامه‌ریزی چند ساله برای قدرتمند کردن فو‌تبا‌ل خود است.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از آس، انجمن فو‌تبا‌ل چین برنامه‌ گسترده‌ای به هدف قدرتمند کردن این رشته پیش از سال ۲۰۵۰ ریخته است. تیم فو‌تبا‌ل این کشور تاکنون یک بار در جا‌م جها‌نی ۲۰۰۲ کره و ژاپن صعود کرده است. چین در این مسابقات بدون امتیاز و گل زده در جایگاه چهارم قرار گرفت. در زیر به خلاصه‌ای از این برنامه اشاره می‌شود.

آنها پیش از سال ۲۰۲۰ حداقل ۲۰ هزار زمین تمرین و ۷۰ هزار کمپ فو‌تبا‌ل ایجاد خواهند کرد. هر منطقه شهری جدید باید حداقل یک سالن فو‌تبا‌ل داشته باشد.

ژی جین‌پینگ، رییس جمهور چین که دوستدار فو‌تبا‌ل است، به تیم‌های حاضر در لیگ چین اصرار به سرمایه‌گذاری کرد و آنها نیز پاسخ او را دادند. آنها تقریبا ۳۰۰ میلیون یورو در نقل و انتقالات زمستانی خرج این فصل کردند. پس از رسوایی‌های اخیر در شرط بندی‌های ورزشی، برخی از فو‌تبا‌لیست‌ها و مدیران متهم شده را محروم کردند.

دیگر برنامه مهم آنها گسترده کردن برندهای چینی همچون لی‌نینگ است تا ۱۵ سال مانند نایکی و آدیداس شهرت پیدا کنند. قدرتمند شدن در تاسیس استادیوم‌ها از دیگر برنامه‌های چین است. آنها همچنین استادیوم‌ و کمپ‌های تمرینی را به کشورهای همچون کاستاریکا و آنگولا اختصاص خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code