دانشگاه آزاد پیشتاز در عرصه اقتصاد مقاومتی است

۰۷ اردیبهشت
0

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز پیشتاز عرصه اقتصاد مقاومتی در نظام است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، کیومرث نیازآذری در نهمین جلسه کمیسیون دائمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در ساری با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان از موارد مهم رسیدن به اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان یک اصل برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهم است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی امروز پیشتاز عرصه اقتصاد مقاومتی است و این مهم بر کسی پوشیده نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با یک برنامه‌ریزی دقیق، فعالیت خود را در بخش اقتصاد دانش‌بنیان آغاز کرده است، تصریح کرد: در بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت‌های علمی و موجود برای ایجاد فرصت‌های شغلی و تولید محصولات دانش‌بنیان استفاده می شود.

نیازآذری با بیان اینکه طرح‌ها و ایده‌های خوبی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان در واحدهای مازندران وجود دارد، گفت: واحدهای استان در این زمینه فعالیت‌های خوبی دارند و این جلسه‌ها به منظور رسیدگی به طرح‌ها با سرعت بیشتری برگزاری می‌شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به مصوبه نهمین کمیسیون دائمی اشاره و خاطرنشان کرد: طرح‌های تولید چراغ‌های روشنایی LED، سیستم روشنایی خورشیدی، نصب و راه‌اندازی مولد برق مقیاس کوچک ۲۵ مگاواتی، کاشت گیاهان و گل‌های تزئینی، طرح تاسیس درمانگاه شبانه روزی، راه اندازی کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی و طراحی و ساخت محافظ و قطع و وصل‌کننده هوشمند مصرف کننده‌های الکترونیکی در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تمامی این طرح‌ها درراستای رفع نیازهای جامعه و عدم وابستگی به محصولات خارجی است که در صورت تصویب در هیات امنای استان اجرایی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code