مردم با حضور در انتخابات اندیشه‌های خود را در جامعه عملی می‌کنند

۱۰ اردیبهشت
0

استاندار گیلان گفت: مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای می‌توانند نظر و اندیشه‌ای که در بخش‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه دارند را عملی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در ساعات اولیه آغاز رای گیری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از فرآیند رای گیری در میدان شهدای ذهاب رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اهمیت انتخابات برکسی پوشیده نیست و تکلیفی بر همه ماست.

وی با بیان اینکه ما با حضور در انتخابات حقوق خود را طلب می‌کنیم، افزود: نظام، دولت و مجلس با برگزاری انتخابات از مردم مشورت می‌گیرند. جمهوری اسلامی از آغاز انقلاب اسلامی با رای مردم شروع به کار کرده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم در اولین ساعات رای خود را به صندوق بیندازند، گفت: مردم عزیز رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند زیرا احتمال تمدید کم است.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم و عوامل اجرایی، تصریح کرد: عوامل اجرایی و امنیتی در پای صندوق‌های رای حاضر هستند تا امنیت کامل انتخابات را برای حضور پرشکوه مردم رقم بزنند.

نجفی با بیان اینکه فضای انتخابات در حوزه‌های رشت و رودبار خوب گزارش شده است، ادامه داد: در مرحله دوم انتخابات در شهرستان رشت چهار کاندیدا باهم رقابت می‌کنند که در نهایت دو نماینده به مجلس دهم راه می‌یابند؛ در شهرستان رودبار هم دو کاندیدا با یکدیگر رقابت می‌کنند که در نهایت یک نفر وارد مجلس دهم می‌شود.

وی در خصوص انتخاب اصلح گفت: هر فرد با آگاهی و وجدانی که دارد، فرد کارشناس و کاردان را بر می‌گزیند. در سال جاری که سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده با انتخاب نماینده اصلح می‌توانیم زمینه تحقق اقدام و عمل را فراهم کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه رای مردم حق الناس است، تصریح کرد: عوامل اجرایی و هیات نظارت که در صندوق حاضر هستند، امانتدار رای مردم هستند تا انتخاباتی سالم داشته باشیم. مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای می‌توانند نظر و اندیشه‌ای که در بخش‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه دارند را عملی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code