هنوز خیلی‌ها روانشناسان را نمی‌شناسند!

۱۱ اردیبهشت
0

یک کارشناس ارشد علوم تربیتی گفت: خیلی از افراد هنوز روانشناسان و مشاوران را نمی‌شناسند و با خدمات آنها آشنایی ندارند.

جهانگیر مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، در خصوص علت عدم مراجعه مردم به روانشناسان گفت: اگرچه دید عمومی جامعه نسبت به روانشناسی در مقایسه با گذشته تغییر کرده، اما هنوز هم تعداد زیادی از افراد جامعه شناخت زیادی از روانشناسان و علم روانشناسی ندارند.

مرادی افزود: برخی هنوز هم تصور می‌کنند که تنها افراد دیوانه و یا روانی باید به روانشناسان مراجعه کنند، در حالیکه مراجعه به روانشناسان برای حل مسائل و مشکلات، زندگی خانواده‌ها را در مسیر پیشرفت قرار داده و چه بسا حتی به آنها راه و رسم زندگی کردن را می‌آموزد.

این کارشناس ارشد علوم تربیتی با تاکید بر اینکه مشاوران و روانشناسان بازدهی زندگی افراد را بیشتر کرده و مسیرهای درست را پیش روی مراجعان خود می‌گذارند، از افراد جامعه خواست تا برای حل مسائل و مشکلات زندگی خود به روانشناسان مراجعه کرده و به آنها اعتماد کنند.

وی افزود: گاه مطرح کردن مسائل زندگی خصوصی با دیگران سبب می‌شود تا یک مسئله کوچک چه بسا حتی زندگی یک زوج را به مخاطره بیاندازد، در حالیکه با مراجعه به روانشناسان ممکن است همان مسئله به سادگی حل شود، چرا که مطرح کردن هر مسئله ای با متخصص همان مسئله بهترین راه حلی است که فرد می‌تواند انتخاب کند.

مرادی ادامه داد: به عنوان مثال در زندگی زناشویی یک زوج جوان بروز کنش‌ها امری عادی است که با مدیریت درست می‌توان شرایط بحرانی را پشت سر گذاشت، در حالیکه در صورت مطرح شدن همان مشکل کوچک در بین خانواده چه بسا یک دعوای زن و شوهری ساده را به جنگ بین دو خانواده تبدیل کند که دیگر هرگز نتوان آن را مدیریت کرد.

مرادی در ادامه با بیان متاسفانه ارائه خدمات توسط مشاوران و روانشناسان تحت پوشش بیمه نیست، هزینه‌های این بخش را برای خانواده‌ها بالا دانست و گفت: در حال حاضر هزینه یک جلسه ۴۰ دقیقه‌ای مشاوره ۳۰ هزار تومان است که خانواده‌های ضعیف و متوسط جامعه اغلب توان پرداخت این هزینه را ندارند و باید فکری به حال این مسئله شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code