۲ هنرمند به ایران دعوت شدند

۱۲ اردیبهشت
0

کارگردان و نظریه‌پرداز مطرح کرئوگرافی در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، برگزاری یک کارگاه آموزشی با عنوان «مفهوم بدن پست مدرن» ، یک نمایش با نام «سدریک اندروکس» با اجراگری سدریک اندروکس به همراه یک سخنرانی با عنوان «ژروم بل به روایت ژروم بل» برنامه حضور این دو هنرمند در نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی است.

«ژروم بل» یکی از تاثیر گزارترین هنرمندان معاصر در حوزه‌ی مطالعات اجرا و کرئوگرافی است که در این زمینه تالیفات و سخنرانی‌های متعددی در دانشگاه‌ها انجام داده است. فیلم‌های آثار او تاکنون در بی‌ینال‌های هنر معاصر و بسیاری از موزه‌های جهان پخش و بررسی شده‌اند.

در توضیح کارگاه آموزشی «مفهوم بدن پست مدرن» که روز جمعه ۳۱ ادیبهشت ماه زیر نظر «سدریک اندروکس» برگزار می‌شود، آمده است: «با تکیه بر اجراهایی از مرسی کانینگهام، تریشا براون و ژروم بل، جنبش های هنری مختلف و مراحل اصلی تکامل رقص معاصر را بررسی خواهیم کرد. برای شروع با تمرینات و تکنیک‌های طراحی حرکت مرسی کانینگهام را انجام می‌دهیم و سپس به تریشا براون و قطعه‌ی NEWARK او خواهیم رسید و در نهایت نمایش The Show Must Go On اثر ژروم بل پایان بخش کارگاه خواهد بود.»

نمایش «سدریک اندروکس» به کارگردانی ژروم بل نیز در روزهای ۳۱ اردیبهشت، ۱ و ۲ خرداد در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران ۲۵ اردیبهشت تا ۸ خرداد به دبیری بهنام نوایی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code