خبرهایی از تجسمی و موسیقی

۱۳ اردیبهشت
0

نمایشگاه “تصویرسازی کتاب‌های مصور از سوییس” گشایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، آثار “تصویرسازی کتاب‌های مصور از سوییس” از تصویرگر و نویسنده سوییسی، آلبرتین و ژرمانو زولو ۱۷ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه با حضور رییس انجمن تصویرگران، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری و هنرمندان در فرهنگسرای ارسباران به نمایش درمی‌آید.

در این نمایشگاه ۷۰ اثر در ابعاد مختلف از شش کتاب به نویسندگی ژرمانو و تصویرگری آلبرتین زولو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

تا کنون کتاب‌های مارتا و دوچرخه، بازگشت مارتا، مارتا و هشت پا، مارتا در سرزمین بالون‌ها، از کتاب‌های مشترک این دو هنرمند توسط انتشارات کودکان یزد به زبان فارسی منتشر شده است.

آلبرتین – تصویرگر – سال ۱۹۶۷ در کشور ژنو متولد شد. وی پس از ازدواج با ژرمانو – نویسنده کودک – در سال ۱۹۹۶ فعالیت‌های مستمری را در زمینه چاپ و نشر کتاب‌های مصور انجام داد. جایزه سیب طلایی براتیسلاوا سال ۱۹۹۹، جایزه رسانه‌ای نوجوانان سوییس ۲۰۰۹، جایزه بهترین کتاب سال اروپا سال ۲۰۱۰، جایزه کادروکت فرانسه ۲۰۱۱، جایزه منتقدان نیویورک تایمز ۲۰۱۳ و جایزه اول رگاتزی در بخش داستانی نمایشگاه بلونیا ۲۰۱۶ برخی از فعالیت‌های این زوج هنرمند است.

همچنین کتاب جدید این زوج به نام “کودک من” منتشر شده است. آلبرتین ۱۷ سال است که در مدرسه عالی هنر و دیزاین ژنو به تدریس تصویرگری و چاپ سیلک مشغول است. ژرمانو نیز از سال ۲۰۰۹ ریاست انجمن Arole بخش کودک و نوجوان را برعهده دارد.

علاقه مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

~.~.~.~.~.~.~.~

اولین برنامه چهارمین سال برگزاری معرفی استعدادهای موسیقی، جمعه ۱۷ اردیبهشت در ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این برنامه که در آن هشت خواننده آثار خود را به‌صورت زنده اجرا می‌کنند و در پایان نفرات برگزیده معرفی می‌شوند، عبدالجبار کاکایی به عنوان کارشناس ترانه، سعید شهروز به عنوان کارشناس خوانندگی و بابک زرین به‌ عنوان کارشناس آهنگسازی به نقد و بررسی آثار خوانندگان خواهند نشست و در پایان، نفرات برگزیده را معرفی خواهند کرد.

همچنین گرشا رضایی، خواننده، آهنگساز و نوازنده جوان به عنوان خواننده مهمان قطعاتی را اجرا خواهد کرد.

“هزار صدا” برنامه‌ای برای نقد و بررسی آثار و معرفی چهره‌های تازه در حوزه موسیقی است که از شهریورماه ۱۳۹۲ در فرهنگسرای ارسباران آغاز به کار کرده است. ویژگی هزار صدا این است که در آن، خوانندگان به جای تقلید صدای خوانندگان شناخته‌شده، آثاری را از خودشان اجرا می‌کنند. طراح، مدیر و مجری این برنامه آرش نصیری، روزنامه‌نگار حوزه موسیقی است.

اولین برنامه هزار صدا در سال ۱۳۹۵، ساعت ۱۵ روز ۱۷ اردیبهشت در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران آغاز می‌شود.

~.~.~.~.~.~.~.~

به‌مناسبت شصت و یکمین زادروز پرویز مشکاتیان، گروه سعدی به خوانندگی مجتبی عسگری ۱۶ اردیبهشت در ایوان شمس کنسرت می‌دهد.

به گزارش ایسنا، عوامل این گروه عبارتند از: سنتور: امیر نظری، رضا برمسجد، عود: علیرضا باباخانی، تار: بابک موحدی، رضا قلندریان، پیمان آعلی، کمانچه: عسل پیله‌وری، سینا معتمد، نی: حامد مردانی مهرآبادی، دف: پریا حجارزاده، تنبک خسرو مدواری، سرپرست و نوازنده عود: کیوان محمدی.

علاقه‌مندان می‌توانند از سایت www.iranconcert.com بلیت این اجرا را تهیه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code