مانور گروگان‌گیری در قطارشهری مشهد اجرا شد

۱۴ اردیبهشت
0

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: نخستین تمرین مانور گروگان‌گیری با همکاری شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد و یگان ویژه نیروی انتظامی خراسان رضوی شب گذشته در ایستگاه آزادی قطارشهری مشهد برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، قاسم طاهری در این خصوص، افزود: در این مانور گروه خرابکار که اقدام به گروگان‌گیری مسافران در یکی از واگن‌های قطارشهری می‌کنند با آمادگی یگان ویژه نیروی انتظامی خراسان رضوی مواجه می‌شوند و در اقدامی غافلگیرانه موفق به خلع سلاح و آزادی گروگان‌ها می‌شوند.

وی یادآور شد: همچنین حضور ماموران نیروی انتظامی در صحنه سبب ایجاد حس آرامش در بین مسافران و شهروندان می‌شود و وجود امکانات لازم امنیتی به آنان آرامش خاطر را تامین می‌کند.

طاهری یادآور شد: مهم‌ترین هدف برگزاری این مانور آمادگی نیروها برای جلوگیری از درگیری‌های مسلحانه و گروگان‌گیری در قطارشهری مشهد و ارتقاء سطح آمادگی نیروهای یگان ویژه خراسان رضوی است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اضافه کرد: از دیگر اهداف این مانور سنجش آمادگی تیم رهایی گروگان در مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی و نشان دادن توان لازم و واکنش ارباب رجوع و کارکنان در مواجهه با این قبیل تهدیدات است.

یادآوری می‌شود این مانور تمرینی با همکاری شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد و یگان ویژه نیروی انتظامی خراسان رضوی در ایستگاه آزادی قطارشهری مشهد برگزار شد و مرحله دوم آن تا پایان اردیبهشت در همین ایستگاه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code