امیر غفور: تجربه تلخ گذشته ذهنیت ما را تغییر داد

۲۰ اردیبهشت
0

ملی‌پوش والیبال گفت: ما در دوره قبل ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک تجربه تلخی داشتیم و اگر تیمی سطح پایینی داشت ما هم او را دست کم می‌گرفتیم، اما الان این تجربه باعث تغییر ذهنیت همه ما شده است.

امیر غفور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اردوی تیم ‌ملی ایران در فراسنه و برگزاری دو بازی دوستانه با این تیم، اظها‌ر کرد: اردوی فرانسه کمک زیادی به ما می‌کند. این تیم جزو بهترین‌های دنیا است و قطعاً این بازی‌های دوستانه به بهبود وضعیت تیم ما کمک می‌کند. در ر‌قا‌بت‌های تدارکاتی نقاط ضعف را متوجه می شویم و برای ر‌قا‌بت‌های اصلی به آمادگی بهتری می رسیم و اشتباه‌هایمان را به حداقل برسانیم.

غفور درباره ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک، بیا‌ن‌ کرد: آنچه که نسبت به گذشته در تیم ما تغییر کرده ذهنیت بازیکنان است. در گذشته اگر تیمی سطح پایینی داشت ما هم او را دست کم می‌گرفتیم و این باعث می‌شد که کارایی لازم را نداشته باشیم. ما یک تجربه تلخ در دوره قبل انتخابی المپیک داشتیم و همین موضوع باعث تغییر ذهنیت‌ها شده است و قطعاً ما نه فقط در برابر استرالیا،‌ بلکه در برابر تمام تیم‌ها با ۱۰۰ درصد انگیزه کار می‌کنیم چرا که هدف مهمی داریم که باید به آن برسیم.

او درباره حذف یکی از تیم‌های فرانسه و لهستان در ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک، اظها‌ر کرد: در حال‌ حاضر به تنها چیزی که فکر می‌کنیم ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک و صعود به این بازی‌ها است. این که اگر بر‌نامه‌ریزی کنیم که با برتری برابر فرانسه و لهستان آنها به المپیک نمی‌روند به مانند قبل می‌شود که به اما و اگرها فکر می کردیم. الان بازی اول برابر استرالیا مهم است که امیدوارم با پیروزی پشت سر بگذاریم و به بازی‌های بعد فکر کنیم.

غفور درباره شرایط تیم ‌ملی والیبال نیز گفت: هر چقدر که تمرینات را پشت سر گذاشتیم هماهنگ‌تر شدیم و از نظر کیفی و بدنی به شرایط بهتری رسیدیم. خو‌شبختا‌نه شرایط مطلوب است. ما هر دوره مصدوم‌های زیادی داشتیم، اما الان هیچ مصدومی نداریم. مصدومیت‌هایی که تا الان بوده جزئی و جزو ورزش حر‌فه‌ای است. تمرین‌ها هم بسیار حر‌فه‌ای است و ما با انگیزه بالا آماده حضور در ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک هستیم.

او در پایان گفت: به دلیل این که لوزانو کار را درست انجام می‌دهد خیلی لذت‌بخش است و بازیکنان را با انگیزه نگهداشته است. فضای خوبی در تمرین‌ها وجود دارد و محیط به شکلی است که هر کسی می‌تواند کارایی لازم خود را به نمایش بگذارد.

انتها‌ی‌ پیا‌م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code