کنفرانس بین‌المللی علوم زمین و توسعه شهری در تبریز برگزار می‌شود

۲۰ اردیبهشت
0

رئیس جهاددانشگاهی استان آذربایجان‌ شرقی از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی علوم‌ زمین و توسعه شهری در دانشگاه تبریز خبر داد.

دکتر نجف قراچورلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌ شرقی، در این زمینه اظهار کرد: این کنفرانس در ۲۳ اردیبهشت ماه سال‌ جاری توسط پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

وی گفت: حدود ۴۰۰ عنوان مقاله از داخل و خارج کشور برای شرکت در این کنفرانس ارائه شده است که ۱۳ عنوان آن از کشورهای اسپانیا، مالزی، ترکیه و مک‌کواری استرالیا است.

وی ادامه داد: پس از سه مرحله داوری، داوران برگزیده دانشگاه‌های مختلف و اعضای هیات علمی پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی، تعداد ۲۳۸ عنوان مقاله از مجموع مقالات دریافت شده، مورد پذیرش نهایی قرار گرفت.

رئیس دومین کنفراس بین‌المللی علوم‌ زمین و توسعه شهری، افزود: گواهی پذیرش مقالات به تمامی مقالات ارسال شده ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه مباحث نوین شهری نیز به مدت ۱۶ ساعت برای افرادی که مقاله ارائه داده‌اند، به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

وی گفت: مرحله عملی دومین کنفراس بین‌المللی علوم زمین و توسعه شهری از آبان ماه سال ۹۴ آغاز شده و تا ۲۳ اردیبهشت ماه سال‌ جاری ادامه دارد.

قراچورلو یادآور شد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کنفراس، به نشانیwww.esud2.irمراجعه کنند.

وی اظهار کرد: محورهای اصلی همایش در شاخه‌های شهرسازی و توسعه پایدار، گردشگری و توسعه شهری، نقش اقلیم در توسعه شهری، نقش مناطق آزاد در توسعه شهری، نقش ژئومورفولوژی در توسعه شهری، عمران، معماری پایدار و توسعه شهری، جغرافیای سیاسی، امنیت و توسعه شهری، منابع طبیعی علوم محیط زیست و توسعه شهری، نقش جغرافیای شهری و روستایی در توسعه شهری، نقش فناوری‌های نوین و سنجش از دور در توسعه شهری می‌باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code