«اردیبهشت» به تالار رودکی می‌رسد

۲۲ اردیبهشت
0

حمید عسکری که پیش‌ از این رهبری کُر ارکستر سمفونیک تهران را برعهده داشت، با گروه کُر «اردیبهشت» روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، رپرتوار این گروه مجموعه‌ای از قطعات نوین آکاپلا به زبان فارسی (قطعات نیایشی و تنظیم آوازهای محلی) و آثار کرال آهنگسازان کلاسیک جهان است.

در اولین کنسرت رسمی کُر اردیبهشت، ۱۲ قطعه‌ی جدید کُرال ایرانی از آثار دکتر حمید عسکری، پیام میرجعفری و شهریار اصلانی، برای نخستین‌بار اجرا می‌شود. علاوه بر این، آثاری هم از آهنگسازان بزرگ ارمنی یعنی «کومیتاس» و «مارتون ایسرایلیان» در این اجرا گنجانده شده است.

حمید عسکری عضو هیات علمی دانشگاه هنر و دارای مدرک دکتری هنر (گرایش موسیقی‌شناسی) از انستیتوی هنرهای زیبای آکادمی ملی علوم ارمنستان و همچنین دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد و آسپیرانتورای آهنگسازی و کارشناسی ارشد رهبری کُر کنسرواتوار دولتی کومیتاس ایروان است. وی پیش از سفر به ارمنستان، مبانی موسیقی را نزد زنده‌یاد «هویک اوهانجانیانس» فراگرفت و مقطع کارشناسی فلسفه دانشگاه تهران را نیز به پایان رساند. وی بیشتر به خلق آثار در حوزه‌ی موسیقی آوازی و بویژه کُرال گرایش دارد.

عسکری پیش از این رهبری کُر ارکستر سمفونیک تهران را در اجرای سمفونی نهم بتهوون در آیین بازگشایی ارکستر سمفونیک تهران برعهده داشت.

این گروه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه در تالار رودکی به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code