پنتاگون: تک تیراندازهای داعش مانع خروج غیرنظامیان از فلوجه می‌شوند

۲۵ اردیبهشت
0

سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا با اذعان به عدم پیشرفت این ائتلاف در عملیات‌هایش علیه داعش در سوریه اعلام کرد، تک تیراندازهای داعش گذرگاه‌های انسانی ایجاد شده توسط نیروهای امنیتی عراق را که برای خروج غیرنظامیان از فلوجه ایجاد شده، هدف می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرهنگ استیو وارن، سخنگوی پنتاگون گفت: تک تیراندازهای داعش مانع فرار ساکنین از فلوجه می‌شوند و این شهر با کمبود نیازهای اولیه از جمله دارو مواجه است.

سرهنگ وارن از طریق یک تماس ویدئویی به خبرنگاران پنتاگون گفت: ما می‌دانیم که عراقی‌ها بارها تلاش کرده‌اند تا راهروهای انسانی را برای خروج غیرنظامیان باز کنند. متاسفانه این تلاش‌ها چندان موفق نبوده‌اند؛ چرا که داعش دست به اقداماتی همچون مستقر کردن تک تیراندازها برای هدف گرفتن رگذرگاه‌های انسانی و کشتن مردمی که تلاش می‌کنند از فلوجه فرارکنند، زده است.

وی افزود: نیروهای عراقی تلاش کرده‌اند تا سه مفرّ انسانی ایجاد کنند اما همه آن‌ها به خاطر حضور تک تیراندازهای داعش رها شده‌اند. این مساله باید اطلاع رسانی شود؛ چرا که هیچ غیرنظامی در چند هفته اخیر تلاش نکرده از این راهروها استفاده کند.

سرهنگ وارن ادامه داد: نیروهای امینتی عراق در حال حاضر توانسته‌اند فلوجه را محاصره کنند و این نخستین شهری است که داعش کنترل آن را برعهده گرفت. داعش به مدت دو سال در این شهر حضور داشت و محاصره و باز پس گیری این شهر کار بسیار سختی بود.

در همین حال این مقام پنتاگون گفت: به دنبال حالت فوق العاده اعلام شده در رقه، پایتخت داعش در سوریه، دشمن احساس خطر کرده است.

وی ضمن اعلام اینکه ائتلاف ضد داعش در حملات هوایی به منابع درآمدی داعش پیشرفت داشته اذعان کرد، نیروهای امنیتی عراق یا نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه اخیرا پیشرفت چشمگیری نداشته‌اند.

سرهنگ وارن تاکید کرد، دولت عراق به دنبال بمب‌گذاری‌های روز پنج شنبه که در آن حدود ۱۰۰ تن در سه رویداد جداگانه کشته شدند، مجبور شد تا نیمی از کل نیروی امنیتی‌اش را به بغداد فرابخواند. این مساله نباید بر برنامه‌ها برای پیشروی در موصل تاثیر بگذارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code