خسارت ۴۵۰ میلیارد تومانی سرمازدگی به پسته رفسنجان

۲۶ اردیبهشت
0

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: میزان برآورد مالی خسارت سرمازدگی به باغات پسته رفسنجان حدود ۴۵۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حسین رضایی پیش از ظهر یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در جلسه ستاد توسعه پسته شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در چند روز اخیر شاهد بارندگی هایی در رفسنجان بوده‌ایم که در مجموع ۶۷ میلی‌متر است که البته نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش بارش را نشان می‌دهد. خنک شدن دمای هوا در فروردین‌ماه سبب شد‌ جوانه گل زیادی بروید که برای سال آینده می‌تواند مناسب باشد.

وی با اشاره به سرمازدگی ۱۵ فروردین ماه درختان پسته رفسنجان، تصریح کرد: سرمازدگی بویژه در مناطقی مانند حومه غربی خسارت وارد کرد و دوباره تگرگ ۱۲ اردیبهشت به این منطقه خسارت وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان در ادامه با اشاره توفان چند روز پیش در منطقه جوادیه فلاح و فروسیه رفسنجان، خاطرنشان کرد: خسارت این توفان در بهرمان ۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

رضایی با بیان اینکه از سال ۸۶ تا ۹۳ وضعیت خوبی در زمینه محصول پسته نداشتیم، گفت: سال ۹۳ محصول خوب بود اما دوباره سال ۹۴ کاهش محصول داشتیم.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان مجموع خسارت باغات پسته بر اثر سرمازدگی در همه شهرستان ۴۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: خسارت طوفان و تگرگ هنوز برآورد نشده است.

رضایی همچنین درباره تسهیلات خرید پسته نیز اظهار کرد: ۲۲ میلیارد تومان جذب و پرداخت شده و ۴۱ میلیارد تومان آماده پرداخت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code