آغاز نخستین جشنواره مد و لباس در فارس

۲۸ اردیبهشت
0

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی – ایرانی استان فارس و سی‌ودومین جشنواره کشوری این رویداد فرهنگی – هنری به میزبانی شیراز آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان فارس که با همراهی کارگروه سامان‌دهی مد و لباس کشور و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس،‌ در راستای الگوسازی پوشش مناسب و با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و ضرورت گسترش الگوهای پوشش اسلامی ایرانی، فرهنگ‌سازی برای استفاده از لباس‌های متناسب با فرهنگ بومی، معرفی سنت، آداب و پوشش مردم، کشف و شناسایی استعدادهای نو در حوزه طراحی در دو بخش اصلی طراحی و علمی برگزار شده است.

بخش طراحی شامل دو گروه رقابتی و نمایشی است که بهره‌گیری از طراحی و برش با الهام از دوره‌های تاریخی ایرانی و خلاقیت و نوآوری، بهره‌برداری درست از اصول طراحی، شناخت و استفاده درست از رنگ، تناسب تزیینات با پارچه و طرح لباس، تناسب جنسیت پارچه با طرح لباس، کیفیت برش و دوخت، به کارگیری الگوهای ایرانی – اسلامی و امکان تولید صنعتی را دربر می‌گیرد.

همچنین بخش علمی این جشنواره شامل برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و ارائه مقالات و پایان‌نامه‌های تخصصی است.

حمید قبادی – دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور – نیز در نشست طراحان و فعالان مد و لباس استان فارس با همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر نظارت و ارزشیابی و امور استان‌های این کارگروه شرکت می‌کند.

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان فارس و سی‌ودومین جشنواره مد و لباس کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۳ خرداد ماه در مجتمع فرهنگی – هنری شیراز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان علاقمندان به این حوزه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code