محمدی: در رابطه با آیات قرآنی نباید گزینشی عمل کنیم

۲۸ اردیبهشت
0

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در طول این ۳۷ سال گذشته ما پرچمدار عمل به قرآن هستیم و مصداق بارز آن مبارزه با استکبار جهانی است. آن‌ها هر زمان که می‌خواهند مقابل ما بایستند گزینه‌هایی هم‌چون حمله نظامی را رو می‌کنند اما ما بیش‌ترین گزینه‌ها را داریم که از جمله آن‌ها قرآن کریم است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، عصر سه‌شنبه در مراسم اختتامیه سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در مصلی تهران برگزار شد با بیان این که تمام آن‌هایی که در این مسابقات شرکت کردند شاهد امنیت و آرامش جمهموری اسلامی ایران بودند اظهار کرد: این توطئه استکبار جهانی علیه ایران است که می‌خواهد جمهوری اسلامی را نا امن جلوه بدهد و ایران‌هراسی و اسلام هراسی را به راه بیاندازد. شما خود شاهد آرامش در جمهوری اسلامی بودید و می‌توانید این پیام را به هم‌وطنان خود برسانید.

او ادامه داد:‌ خوشبختانه این دوره از مسابقات قرآن کریم با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو بود و این استقبال نشان از آن دارد که همه مسوولان و اساتید ما باید در یک اقدام جهادی و انقلابی نگاه ویژه‌ای به قرآن داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: آن چه که موجب سعادت و خوشبختی جامعه ما می‌شود توسل به قرآن است. فعالان قرآنی و دستگاه‌های قرآنی و تمام نهادها باید یک نگاه ویژه‌ای به قرآن داشته باشند. ما باید جلسات متعددی را در راستای قرآن برگزار کنیم و از این ظرفیت نهایت بهره را داشته باشیم.

محمدی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس، سپاهیان حضرت محمد (ص) هزاران نفر را به صورت بسیجی به جبهه‌ها اعزام کردند. اکنون هم شهدای قرآنی و مدافع حرم را می‌بینیم که خانواده‌ها حاضرند برای دفاع از حریم ولایت عزیزان خود را بدهند. تمام این‌ها نشان از آمادگی مردم ما برای دریافت و فهم مفاهیم قرآنی است.

وی ادامه داد: مردم ما برای حفظ و قرائت قرآن آماده هستند. این ما هستیم که باید از این ظرفیت بهره ببریم. ما اگر زندگی سعادتمندانه را در دنیا و آخرت می‌خواهیم باید به قرآن تمسک بجوییم چرا که قرآن کلام خداست و باعث امنیت انسان در برابر وسوسه‌های شیطانی است و قرائت و حفظ قرآن سبب سنگینی اعمال خوب انسان می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: اما صرفا درس و بحث قرآن کافی نیست. حضرت رسول (ص) فرمودند قرآن را بخوانید و یاد بگیرید و بدانید که قرآن باعث سرافرازی شما است و اگر به آن عمل نکنید موجب زوال و بدبختی شما می‌شود. ما باید از قرآن پیروی کنیم اما این پیروی ما نباید مطابق میل خودمان باشد و هرگونه که دوست داشته‌ باشیم نباید قرآن را تفسیر کنیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: هر فرد و هر جامعه‌ای که از قرآن تبعیت کند به سعادت و خوشبختی می‌رسد اما کسی که قرآن را پشت سر خود قرار دهد سبب عذاب خودش می‌شود. ما به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا توانستیم علاوه بر حفظ و آموزش قرآن به گونه‌ای در عمل به قرآن نیز پیش‌تاز باشیم به خصوص در برخی از مصادیق ما به آیات الهی جامه عمل پوشانده‌ایم. در راستای عمل به قرآن نباید به صورت گزینشی عمل کرد.

وی اضافه کرد: همان گونه که خداوند در قرآن رحمت را معرفی می کند پس از آن خشم را نیز به بندگان معرفی می‌کند. برخی از افراد خودباخته در فرهنگ غرب می‌خواهند بگویند که فلسفه و سیاست غرب همه با هم است و یک بسته کامل است و ما نمی‌توانیم یکی را قبول و دیگری را قبول نکنیم. این انسان‌ها با خود فکر نمی‌کنند که قرآن کامل‌ترین کتاب الهی است و باید به حال آن‌ها تاسف خورد که چگونه نسبت به این ظرفیت بی‌اهمیت هستند.

محمدی ادامه داد: در این ۳۷ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عمل به قرآن است و مصداق بارز آن مبارزه با استکبار جهانی آن هم به سرکردگی آمریکا است. دولت‌های غربی گاهی تهدید به حمله نظامی می‌کنند. ما به آن‌ها می‌گوییم اگر شما یک گزینه بر روی میز دارید ما هزاران گزینه داریم و یکی از آن‌ گزینه‌ها قرآن کریم است که مهم‌ترین گزینه ما محسوب می‌شود.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: کسی که قرآن را داشته باشد از هر چیزی بی‌نیاز است. در دوران دفاع مقدس، رزمندگان ما هرکجا که دست‌شان خالی می‌شد به قرآن تمسک می‌جوییدند و در مقابل دشمنان می‌ایستادند. خداوند در قرآن وعده داده است که قوم جنایتکار همانند قوم عاد و ثمود مجازات می‌شود. کجا سراغ دارید فرزند خردسال شهیدی با عزت و صلابت عکس پدر خود را بگیرد و به آن افتخار کند. این رفتار جزء تعالیم اسلامی است که در سایه قرآن به دست آمده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code