«مشاهیر عالم» روی آثار پاپ تناولی تمرکز می‌کند

۲۸ اردیبهشت
0

۱۰ تابلوی نقاشی پرویز تناولی به بهانه‌ی ۵۰ سال فعالیت این هنرمند در زمینه‌ی «پاپ – آرت» به‌نمایش گذاشته می‌شود.

امیرحسین زندی – مدیر گالری «شهریور» – در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، درباره‌ی برپایی نمایشگاه «مشاهیر عالم» اظهار کرد: این نمایشگاه به‌مناسبت ۵۰ سال فعالیت پرویز تناولی در زمینه‌ی هنر پاپ – آرت برگزار می‌شود و ۱۰ اثر نقاشی در همین زمینه که همه‌ی آن‌ها در سال ۲۰۱۶ خلق شده‌اند، به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

او ادامه داد: نخستین نمایشگاه پاپ – آرت این هنرمند ۵۰ سال پیش با واکنش منفی مخاطبان روبه‌رو و پس از سه روز تعطیل شد، اما بعد از این اتفاق، تناولی همچنان به فعالیت در این زمینه ادامه داد و در خلال کارهایش، به پاپ – آرت نیز می‌پرداخت.

زندی همچنین بیان کرد: نوع رنگ‌آمیزی‌ها و شخصیت‌پردازی‌ها در نقاشی‌های این نمایشگاه، آن‌ها را در حوزه‌ی هنر پاپ – آرت قرار می‌دهد. «مشاهیر عالم» اولین نمایشگاهی است که پس از ۵۰ سال روی آثار پاپ تناولی متمرکز است. این نمایشگاه، در حقیقت جشن پنجاهمین سالگرد هنر پاپ در ایران است.

نمایشگاه آثار پرویز تناولی ۳۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۵ در گالری «شهریور» به نشانی الهیه، خیابان خزر شمالی، بن‌بست هرمز، شماره ۹ افتتاح می‌شود و تا ۲۸ خردادماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code