روحانیت رسالت خطیری در هدایت فکری و معنوی جامعه دارند

۳۰ اردیبهشت
0

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروزه روحانیت اثرگذارترین جریان بر ملت ایران و مطمئن‌ترین گروه‌های مرجع است و رسالت خطیری در هدایت فکری و معنوی جامعه برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار با روحانیون و علماء بیرجند اظهار کرد: امروز دشمن با درک اینکه روحانیون اثرگذاری بالایی بر مردم دارند به دنبال کاهش این اثرگذاری است که در این راه روحانیت باید از جایگاه رفیع و بالای خود دفاع کنند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: وظیفه عمده علما به عنوان وارثان انبیا تبیین معارف دینی و سیره معصومین(ع) است و علمای بزرگ در این منطقه هم با زبان خود و هم با سلوک و رفتار خود مردم را به دین می‌خواندند.

رئیسی یادآور شد: با توجه به اینکه همسران روحانیون برای رسیدن به رسالت والای همسرشان سختی‌های بسیاری را تحمل می‌کنند به همین منظور باید علاوه بر روحانیون از همسران آن‌ها نیز تقدیر و سپاس‌گذاری شود.

وی ادامه داد: زندگی، جان و مال مردم با زندگی اهل بیت (ع) گره خورده و خانواده روحانیون، والاترین نقش را در حفظ و صیانت از جایگاه روحانیت برعهده دارند.

رئیسی خاطرنشان کرد: تعلیم و یاد دادن و میثاق تعدیل و مبارزه با فساد و انحراف در جهت عدالت اجتماعی دو میثاقی است که علما و بزرگان دین همواره با خدا دارند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین در دیدار علمای اهل سنت با اشاره به وحدت شیعه و سنی در خراسان جنوبی گفت: هر توسعه‌ای که در خراسان جنوبی اتفاق بیفتد در پرتو وحدت و همدلی اهل سنت و تشیع است.

رئیسی افزود: گام‌هایی که دولت‌ها و نظام اسلامی برای رفع محرومیت در کشور برداشته‌اند، قابل تقدیر است، اما هنوز کارهای بیشتری باید صورت گیرد.

وی با اشاره به صبر و استقامت ملت و نخبگان ایران در برابر توطئه‌های استکبار گفت: اگر ملت ایران توانسته در طول ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی در برابر تمام توطئه‌های استکبار، مقاوم، باعزت و با اقتدار بایستد در پرتو همین صبر و پایداری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code