یک نویسنده: روایات شیعه میان ظهور، رجعت و قیامت تفکیک قائل شده‌اند

۳۰ اردیبهشت
0

یک نویسنده مهدوی گفت: روایات شیعه برخلاف اهل سنت میان ظهور، رجعت و قیامت تفکیک قائل شده‌اند اما متاسفانه روایات عامه با عدم تفکیک مشکلاتی را برای فهم این وقایع ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله علی کورانی در همایش دکترین مهدویت، در سخنانی با بیان اینکه دولت امام، دولت عدل الهی است، گفت: اجازه خدا به ظلم و سفک تا روز ظهور است و با ظهور دیگر ظلمی در جهان نخواهد بود و بعد هم قیامت محقق خواهد شد.

وی با اشاره به برخی ویژگی های دوره ظهور افزود: وقتی که امام به حکومت می رسد علم و طب ۲۵ برابر رشد خواهد کرد. روایت دیگری هست که وسایلی که امام به آن تجهیز می شود با آن به کواکب دیگر خواهد رسید و ۵ زمین از زمین های هفتگانه آباد خواهد شد.

کورانی عنوان کرد: روایاتی داریم از امام رضا(ع) از رفاه در دولت امام مهدی که عجیب است.

این نویسنده مهدوی تصریح کرد: یکی از حوادث دوره ظهور این است که سران غربی به جنگ امام می‌آیند ولی امام می فرماید حضرت مسیح در فلان ساعت و فلان روز حاضر خواهد شد و وقتی این امر تحقق می یابد همه مسیحیان به حضرت مسیح ایمان می آورند و حضرت مسیح در اولین گام به سران کشورهای غربی می گوید با امام مهدی صلح کنید و مذاکره میان غرب و دولت امام آغاز می شود و امام در همین فرصت کشوری آباد و پیشرفته ایجاد می کند.

وی ادامه داد: بعد از هفت سال سران غربی می بینند همه چیز از دستشان رفته و امام مهدی چه کشوری درست کرده است؛ پیشرفته و محیرالعقول که جوان غربی از خدا می خواهند که در کشور امام مهدی زندگی کنند؛ در اینجا سران غربی هوس جنگ با امام را می کنند و حضرت مسیح که نمی تواند جلوی آنان را بگیرد اعلام موضع در حمایت از امام زمان می کند و بعد سراغ کشورهای غربی رفته و آنان را تسلیم می کنند.

کورانی بیان کرد: امام در این مدت کشورش را می سازد و روایات متعددی است که انواع نباتات، سبزی ها و درختانی که نبوده می روید و هر مقدار طلا در زمین است بیرون می آید که برای همه دنیا کافی است و تقسیم جدیدی برای ثروت و زمین در دنیا ایجاد می شود.

این محقق لبنانی عنوان کرد: وضع بشریت و زندگی و حیات در زمان امام مهدی قابل مقایسه با قبل نیست.

کورانی با بیان اینکه ائمه(ع) میان سه واقعه ظهور، رجعت و قیامت تفکیک کرده اند، گفت: دو رجعت داریم اول ظهور امام که رجعت صغراست و بعد هم دولت امام تا روز قیامت است که رجعت کبرا گفته می شود اما برخی روایات اهل سنت میان این سه واقعه تفکیکی قائل نشده اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code