تعاونی‌های خوش حساب تخفیف ۳۰ درصد می‌گیرند

۰۱ خرداد
0

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از صدور ۵۰۰ ضمانت‌نامه به ارزش ۶۰۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته خبرداد و گفت: سقف صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها تا ۲۴ میلیارد تومان است.

مهدی حسین نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته ۳۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشتیم و در معاملاتی که انتظار می رفت تعاونگران فعال نباشند این رشد را عملیاتی کردیم، برای امسال هم برنامه‌ریزی کردیم که این رشد را تا ۶۰ درصد افزایش بدهیم.

وی افزود: برای سال آینده هم درصدد هستیم که این سقف را برای تعاونگران بالاتر ببریم و به طور کلی رشد بالایی را متصور هستیم که بعد از تصویب در هیات امنای صندوق اعلام خواهد شد.

حسین نژاد درباره سقف صدور ضمانت نامه گفت: در دولت قبل سقف صدور ضمانت نامه ۱٫۵ میلیارد تومان بود ولی در دولت یازدهم این رقم را به ۷ میلیارد تومان رساندیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در عین حال از پذیرش ۹۰۰ شرکت تعاونی در سال ۹۵ خبرداد و گفت: هدفگذاری ما برای امسال صدور ۹۰۰ ضمانت نامه است و سقف ضمانت‌نامه‌هایی که برای تعاونی‌ها صادر می‌کنیم برای هر نوع ضمانت‌نامه‌ اعم از اعتباری، معاملات و سایر ضمانت نامه‌ها، ۷ میلیارد تومان است.

به گفته وی، صندوق بر اساس مصوبه بانک مرکزی جمعا تا سقف ۲۴ میلیارد تومان می‌تواند برای تعاونی‌ها ضمانت نامه صادر کند و در صورتی که تعاونی‌ها به موقع به تعهدات خود عمل کنند و خوش حساب باشند، از تخفیف ۳۰ درصدی کارمزد بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code