ظرفیت صادرات سالانه ۴۰۰ هزار راس گوسفند زنده از کرمانشاه وجود دارد

۰۱ خرداد
0

معاون بهبود تولیدت دامی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ راس گوسفند زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

بهرام خانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه به لحاظ صادرات گوسفند زنده نژاد سنجابی از جایگاه ویژه‌ای در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است، افزود: این استان قابلیت صادرات سالانه ۴۰۰ هزار راس گوسفند نژاد سنجابی را دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: این میزان صادرات مازاد بر نیاز استان بوده و هیچ لطمه‌ای به بازارهای داخلی ما نمی‌زند.

خانی با اشاره به پیشینه خوب صادرات گوسفند زنده نژاد سنجابی استان کرمانشاه و مقبولیت این نوع گوسفند در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه کویت، عمان و قطر گفت: از شهریور ماه سال ۱۳۹۳ که صادرات گوسفند زنده به خارج از کشور آزاد شد، تاکنون بالغ بر ۴۷۵ هزار راس گوسفند از استان کرمانشاه به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

به گفته خانی از اوایل امسال تاکنون نیز ۱۷ هزار و ۵۰۰ راس گوسفند زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر نیز بین چهار تا پنج هزار راس گوسفند زنده در انبارهای قرنطینه‌ای بوده و بزودی صادرات آنها انجام خواهد گرفت.

خانی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات گوشت قرمز بجای صادرات گوسفند زنده نخواهد توانست درآمدزایی و ارزآوری بیشتری را برای کشور داشته باشد، گفت: قطعا همین طور است و برنامه صادرات گوشت قرمز را نیز داریم، اما پرداختن به صادرات گوسفند زنده با توجه به تمایل کشورهای حاشیه خلیج فارس به این نوع از صادرات مورد توجه است و با توجه به اینکه در صادرات گوسفند زنده تنها صادرات گوسفندان نر جوان انجام می‌شود، مشکلی از بابت تکثیر این نوع از گوسفند در خارج از کشور وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code