لزوم تطبیق پروژه‌های اجرایی کشور با پایان نامه‌های دانشجویی

۰۲ خرداد
0

رییس گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری‌های شناختی کشور بر لزوم تطبیق پروژه‌های اجرایی کشور با پایان نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌ شرقی، مجید نیلی در نشست تخصصی روسای دانشگاه‌های استان با کمال خرازی، دبیر توسعه علوم و فناوری‌های کشور اظهار کرد: اولین بار است که در کشور متخصصان علوم شناختی در یکی از استان‌ها به صورت منسجم و هماهنگ در جلسه بسیار خوبی شرکت می‌کنند. امیدواریم با افزایش همکاری‌های مرکز و استان‌ها بتوانیم به اهداف خود در حوزه علوم شناختی دست یابیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌ شرقی در حوزه علوم شناختی، دارای اهمیت و جایگاه بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: حوزه علوم شناختی، حوزه‌ای میان رشته‌ای است و دانشگاه تبریز می‌تواند حلقه وصل تمامی دانشگاه‌های استان بوده و فعالیت‌های بسیار ارزشمندی در این حوزه انجام دهد.

رییس گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری‌های شناختی کشور تصریح کرد: انتظار داریم که سخنان مطرح شده در جلسات این چنینی، باقی نمانده و شاهد تحقق آن‌ها در مقام عمل نیز باشیم.

نیلی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، اظهار کرد: عده‌ای انتظار دارند که تجهیزات کلاسیک و درجه اول جهانی در اختیار آنان قرار گیرد که تحقق این امر در شرایط کنونی، امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: ما باید به دنبال شرایط جایگزین بوده و به شبکه‌سازی امکانات و نیروی انسانی در این حوزه بیش از پیش توجه کنیم.

وی خطاب به روسای دانشگاه‌های استان افزود: ما دانشگاهیان باید نهایت تلاش خود را بکنیم تا به هیچ وجه تحت تاثیر تغییر مدیریت‌های دولتی و سیاست‌های انقباضی مالی قرار نگرفته و در عین حال برای دانشگاه‌ها، درآمدزایی نیز بکنیم.

نیلی تصریح کرد: متناسب با آیین‌نامه‌های خود از اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان حمایت کرده و به هیچ وجه آن‌ها را زیر پا نمی‌گذاریم.

وی همچنین بر لزوم تطبیق پروژه های اجرایی کشور با پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code