تاکنون ۷۰ شرکت دانش‌ بنیان در اردبیل به ثبت رسیده است

۰۳ خرداد
0

سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ شرکت دانش بنیان در اردبیل به ثبت رسیده است، عنوان کرد: این استان ششمین استان کشور است که همایش هفته فناوری نانو را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه اردبیل، همایش استانی توسعه فناوری نانو در بخش‌های صنعتی، دانشجویی و دانش‌آموزی روز دوشنبه با حضور استادان و صاحب نظران این رشته در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل آغاز شد.

عبدالقیوم قلی پوری سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل، اظهار کرد: برای برگزاری برنامه‌های هفته فناوری نانو در اردبیل از ۲۵ استاد و صاحب نظر کشوری دعوت به عمل آمده است و در طول یک هفته همایش ۳۰ برنامه متنوع علمی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امکان اشتغال در اداره‌های دولتی برای همه بیکاران وجود ندارد، اضافه کرد: باید به فکر اشتغال و تولید در ابعاد نانو باشیم و به لحاظ نیاز این رشته به فضای اندک، بانوان نیز می توانند در خانه به فعالیت علمی تولیدی در آن زمینه بپردازند.

قلی پوری یادآور شد: در طول یک سال عمر پارک علم و فناوری در استان همایش‌های استانی آشنایی با مشاغل دانش بنیان و تبیین دستاوردهای پژوهشی فناوری نانو برگزار و از ظرفیت صندوق صنایع الکترونیک برای حمایت مالی از ۱۷ شرکت فعال در این زمینه استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ شرکت دانش بنیان در اردبیل به ثبت رسیده و این استان ششمین استان در کشور است که همایش هفته فناوری نانو را برگزار می‌کند، خاطرنشان کرد: استان اردبیل از نظر نیروی کار، قدرت بازو و اراده جوانان و معرفی چهره‌های برتر ورزشی شهرت دارد اما باید قدرت بازو به مغز انسان‌ها منتقل شود تا در بستر فناوری نانو پیشرفت قابل توجهی داشته باشیم.

در ادامه اقبال عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گفت: در برخی از استان‌ها شهرها و شهرک‌های فناوری نانو ایجاد شده است و بسیاری از شهرستان‌ها به پارک علم و فناوری مجهز هستند اما اکنون در اردبیل تلاش می کنیم تا با برگزاری این همایش، وضعیت استان از نظر فناوری نانو در مقایسه با سایر استان‌ها مشخص و برای توسعه آن اقدامات مفیدی صورت گیرد.

عباسی بیان کرد: باید وضعیت عقب افتاده استان اردبیل در فناوری نانو از طریق رسانه ها به سمع و نظر مردم و مسئولان برسد تا با همت جمعی و همکاری همدیگر برای دستیابی به هدف های روشن این فناوری در استان تلاش کنیم.

به گفته عباسی، در این همایش جای خالی دانشگاه‌ها و استادان مشهود است و انتظار می رود مراکز علمی با نخبه پروری و تبدیل ایده‌های آنان به درآمد و ثروت زمینه شکوفایی استان را فراهم آورند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code