فرود موفق هواپیمای خورشیدی پس از یک پرواز ۱۸ ساعته

۰۳ خرداد
0

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 پس از ۱۸ ساعت پرواز با موفقیت در اوهایو به زمین نشست.

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از یاهو، این هواپیمای خورشیدی که از شهر تولسا در اوکلاهاما به پرواز درآمده بود، بدون مصرف حتی یک قطره سوخت و پس از ۱۸ ساعت و طی مسیری به طول ۱۱۰۰ کیلومتر در اوهایو فرود آمد.

یک تاجر سوئیسی به نام آندره بورشبرگ با همکاری یک ماجراجو به نام برتراند پیکارد خلبانی پروژه Solar Impulse 2 را برعهده داشتند.

این هواپیما که هدف آن ترویج فناوری‌های انرژی پاک است، از فرودگاه بین المللی تولسا پرواز کرد و در فرودگاه بین المللی دیتون اوهایو به زمین نشست.

این پرواز بخشی از تلاش برای رسیدن به اولین پرواز با انرژی خورشیدی به دور دنیا بوده و هدف آن نشان دادن قابلیت‌های فناوری های پاک مدرن است.

سفر این هواپیمای خورشیدی ۹ مارس سال گذشته از ابوظبی آغاز شده است.

Solar Impulse 2 به لطف کابین همراه که می تواند به سرعت بسته بندی شده و انتقال یابد، می تواند در مکانهای مختلف پناه گیرد و خلبان آن در فواصل زمانی معین می‌تواند در آن به استراحت بپردازد.

این هواپیما در ماه ژوئیه زمانی که باتری آن در نیمه راه سفر به دور جهان و پس از طی ۲۱۷۰۰ مایل (۳۵۰۰۰ کیلومتر) آسیب دیده بود به زمین نشست.

خدمه هواپیما چند ماه را صرف تعمیر آسیب ناشی از درجه حرارت گرمسیری بالا در طول یک پرواز ۴۰۰۰ مایلی بین ناگویا ژاپن و هاوایی کردند.

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 بالی گسترده تر از یک بوئینگ ۷۴۷ داشته و شامل ۱۷۰۰۰ سلول خورشیدی است که ملخ‌های هواپیما را نیرودهی می‌کند. بخشی از نیرو نیز در باتری هایی ذخیره می شود که در طول شب توان مورد نیاز ملخ ها را تامین می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code